Slovenija

Čilski tenisači bodo tri leta gostovali

London, 14. 04. 2000 08.04 1 min branja 0

image (28)

Mednarodna teniška zveza (ITF) je včeraj teniško reprezentanco Čila razglasila za zmagovalca dvoboja za Davisov pokal z Argentino, hkrati pa ji je za tri leta prepovedala nastopiti ali prirediti tekmovanja za prestižni reprezentančni teniški pokal na domačih tleh.

ITF se je za to kazen odločila po ekscesu na dvoboju med Čilom in Argentino v Santiagu, ko so razjarjeni in za teniške razmere nenavadno agresivni čilski privrženci začeli metati stole, kovance, sadje in steklenice na argentinskega tenisača Mariana Zabaleta. Argentinski tenisači so zaradi varnostnih razlogov seveda takoj pobegnili v notranjost dvorane in svoje nadaljevanje dvoboja pogojevali z izpraznitvijo dvorane. ITF je njihovo zahtevo zavrnilo, za zmagovalca (5:0) pa razglasilo Čile.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763