Slovenija

Čokolado Merci umikajo iz prodaje

Ljubljana, 28. 12. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Ministrstvo za zdravje poziva slovenske potrošnike, naj ne kupujejo čokolado Merci. V nekaterih evropskih državah so namreč v nekaj vzorcih čokolade našli prisotnost salmonele.

Nemška družba Storck Group je v Avstriji, Belgiji, Nemčiji, Švici, na Danskem, Nizozemskem in Poljskem umaknila iz prodaje čokolado Merci Finest Selection in Merci Pur z rokom uporabnosti do 1. aprila 2002 in 1. maja 2002. S slovenskega republiškega zdravstvenega inšpektorata so sporočili, da so čokolado Merci z rokom uporabnosti do 1. aprila in do 1. maja 2002 vzorčili in na podlagi laboratorijskih preiskav, ki jih je opravil Inštitut za varovanje zdravja, ugotovili, da v vzorcih niso izolirali salmonel.

Vsi, ki želijo čokolado zamenjati, lahko le-te pošljejo na naslov: Petra Marketing, Koprska 88, Ljubljana ali pa pokličejo na telefonsko številko (01) 423 45 10.

Kljub temu so se s slovenskim uvoznikom čokolad Merci, podjetjem Petra Marketing, dogovorili, da pisno obvestijo vse kupce po Sloveniji in izključno iz preventivnih razlogov čokolado z omenjenima rokoma uporabe umaknejo iz trgovin. Tudi v podjetju Petra Marketing so potrdili, da je zdravstvena inšpekcija 24. decembra vzorčila čokolado Merci tako iz njihovega skladišča kot s prodajnih polic, testi pa so pokazali, da v čokoladah Merci, uvoženih za slovenski trg, ni znakov salmonele.

Na republiškem zdravstvenem inšpektoratu so pojasnili, da je za mikrobiološko kontaminacijo značilno, da v seriji proizvodov ni enakomerno razporejena. To pomeni, da negativen rezultat analize še ne zagotavlja, da je neoporečna vsa ostala izdelana serija čokolade. Tudi družba Storck Group v svojih analizah izdelka ni izolirala salmonel, vendar pa je čokolado kljub temu umaknila iz prometa.

  • 9
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1