Djurdjić je povedal tudi, da ima črnogorski olimpijski komite pri osamosvajanju podporo Olimpijskega komiteja Slovenije. Osamosvajanje na športnem področju pa je seveda le del osamosvajanja Podgorice od Beograda. Srečanje s predstavniki črnogorskega olimpijskega komiteja je potrdil tudi predsednik OKS Janez Kocijančič, ki je dejal, da imajo črnogorski športniki legitimno pravico, da iščejo svojo samostojnost. ''Svoj olimpijski komite imata tudi Hong Kong in Palestina, ki prav tako nista suvereni državi. Na nedavnem srečanju v Ljubljani smo se s črnogorskim olimpijskim komitejem dogovarjali predvsem o naši podpori na športnem področju. Seveda imamo tudi izkušnje na področju vključevanja v mednarodna športna združenja.'' Kocijančič je ob tem dodal, da ne gre za nič izrednega, ampak za splošno prakso OKS, pri kateri Olimpijski komite Črne gore ni izjema, posebej pa je poudaril, da ima OKS dobre odnose tako z jugoslovanskim kot tudi črnogorskim olimpijskim komitejem. ''Z obema olimpijskima komitejema imamo podobno kot s celim prostorom Alpe - Jadran dobre odnose in odprti smo za sodelovanje.''
Trditve AP in drugih svetovnih agencij, ki pišejo, da je OKS s črnogorskim olimpijskim komitejem podpisal pogodbo o pomoči Slovenije, je Kocijančič zvrnil. Tudi predsednik črnogorskega olimpijskega komiteja, Rade Djurdjić, je potrdil izjave predsednika Olimpijskega komiteja Slovenije Janeza Kocijančiča, da slovenski in črnogorski komite doslej nista podpisala nikakršnega sporazuma.
''V Ljubljani so nas izredno lepo sprejeli. Pogovarjali smo se o konkretnih oblikah sodelovanja in z obiskom smo izredno zadovoljni. Pričakujem, da bomo v prihodnjem obdobju naše sodelovanje formalizirali in podpisali sporazum o sodelovanju,'' je povedal Djurdjić in dodal, da je do informacije o podpisu sporazuma verjetno prišlo pomotma.