Slikanje s CT-jem je v veliko pomoč zdravnikom pri postavljanju diagnoz in odločitvah za zdravljenje. Trenutno na pregled čaka več kot sto ljudi. Da je težava še večja, se zaradi preobremenjenosti kvari tudi drugi CT. Poleg tega drugi CT ne zmore vseh postopkov slikanja, je pa tudi odločno preobremenjen, ker dela delo dveh.
Kadar CT-ja delujeta, zdravniki na vsakem pregledajo dnevno do 30 naročenih bolnikov, poleg njih pa pregled potrebujejo tudi bolniki, ki ležijo v bolnišnicah. Zanje je preiskava s CT-jem lahko tudi življenjskega pomena. Seveda pa je čakanje na pregled s CT-jem še posebno težko za tiste bolnike, ki imajo diagnoze hudih obolenj, kot je tumor glave, in morajo vse te dni čakati v negotovosti.
Po besedah Erike Brenčič z inštituta za radiologijo poskušajo v primeru, da noben CT ne deluje, narediti preiskavo s klasičnimi metodami, ki pa niso tako zelo učinkovite. Pred dnevi so dobili naročeni rezervni del, ki pa je bil žal napačen. Na rezervne dele tako pogosto čakajo tudi teden dni, saj pošta za nekaj dni obtiči na brniški carini. Prav tako pa je potreben čas tudi za popravilo aparata.
Šele pri zadnjem carinskem postopku so izvedeli, da lahko izpolnijo listek, da gre za nujno nabavo, s čimer se je čas potovanja rezervnega dela bistveno pospešil. Kljub temu pa lahko carinski postopek traja več dni. Medicinska oprema, kljub svoji nujnosti, praviloma nima prednosti. Samo carinjenje je ponavadi zaključeno v enem dnevu, vendar so pred tem potrebni še drugi postopki.
Po besedah Marka Bolta s carinske uprave letališča Brnik je potrebno kar nekaj časa za raztovarjanje blaga in prijavo blaga v carinskem skladišču, šele potem dobi obvestilo o prispeli pošiljki naročnik. Za nujne medicinske primere pa se lahko postopek tudi skrajša. Seveda je predpogoj za to, da je vsa dokumentacija usklajena, kar pomeni, da mora biti predhodno dano soglasje s strani zdravstvenega inšpektorata. "Verjetno bi bil postopek bistveno krajši, če bi bila dobra koordinacija med kliničnim centrom oziroma katerim koli prejemnikom blaga, avioprevoznikom in špediterjem, ki ga ima," poudarja Bolta. Uvoz nujne medicinske opreme in zdravil je tako lahko s skoraj enega tedna skrajšan na dva dneva.