
V KC je zaposlenih 860 medicinskih sester in babic z višjo, visoko strokovno in univerzitetno izobrazbo ter 1860 tistih s srednješolsko izobrazbo, ki imajo naziv zdravstveni tehnik. V poklicu prevladujejo ženske, moških je devet odstotkov, vendar je bil njihov delež v preteklosti še manjši. Po lanskih izračunih bi v KC potrebovali še dodatnih 500 medicinskih sester. Kot je povedala glavna medicinska sestra KC Jelka Mlakar, imajo za letos soglasje za 164 novih delovnih mest, od tega naj bi zaposlili približno 70 medicinskih sester, torej tistih, ki imajo višjo, visoko strokovno ali univerzitetno izobrazbo.
Mlakarjeva ocenjuje, da je v Sloveniji zagotovljena kakovost zdravstvene nege, vendar je res, da izobraževalni sistem ne zagotavlja možnosti prehoda slovenskih medicinskih sester v druge evropske države. Ob tem ugotavljajo, da bo treba na politični in zakonodajni ravni, pa tudi v izobraževalnem sistemu narediti vse, da bo prišlo čim prej do minimalne regulative poklica, ki bo v skladu z EU.
V Kliničnem centru se je bilo sicer z delom zdravstvene nege v okviru dneva odprtih vrat mogoče seznaniti tudi na posebnih predstavitvenih stojnicah.