Iz Družbe za avtoceste (Dars) so sporočili, da bosta zaradi zaključnih del navezovanja novozgrajenih priključnih cevi predora Šentvid na Celovško cesto v Ljubljani ter v glavni cevi omenjenega predora predvidoma do 22. decembra na območju Šentvida oz. Kosez še dve fazi cestnih zapor.
Od jutri bo tako zaprt prometni pas Celovške ceste v smeri proti središču Ljubljane, od križišča pri Jelenu do avtocestnega priključka Šentvid. Promet bo v dolžini približno 500 metrov v smeri središča Ljubljane tako čez dan potekal le po enem voznem pasu, po koncu del (predvidoma med 17. in 18. uro) pa bo izvajalec zaporo umaknil. Kljub temu, da bo delovna zapora dnevno prilagojena tako prometu kot tudi tudi izvedbi del, gre zaradi gostote prometa na tem območju pričakovati tudi zastoje. Promet v nasprotni smeri (proti Medvodam) ne bo moten in bo po tem delu Celovške ceste potekal po obeh voznih pasovih. Dars je dovoljenje za zaporo omenjenega odseka izvajalcu del izdal do 25. novembra.
Trenutno je še vedno zaprt tudi avtocestni priključek Šentvid, kjer poteka sanacija galerij na priključnih rampah. Dela bodo predvidoma zaključena 15. novembra, vendar pa je odprtje izvoza odvisno od zaključka del na celovški cesti. Promet bo, kot obljubljajo na Darsu, na tem odseku nemoteno stekel med 15. in 25. novembrom.

Od 9. do predvidoma 22. decembra bo za promet zaprt tudi avtocestni odsek Šentvid - Koseze, katerega del je tudi predor Šentvid. V tej fazi na Celovški cesti ne bo zapor, odprta bosta tudi izvoz in uvoz na avtocesto prek priključka Šentvid. V obdobju zapore predora bo ves promet iz smeri Gorenjske in iz smeri razcepa Kozarje potekal prek Celovške ceste, zaradi česar je na tej cesti pričakovati močno zgostitev prometa in vsaj v konicah lahko tudi zastoje.
Težave so se kar vrstile
Šentviški predor vseskozi spremljajo težave. Dars je avtocestni odsek Šentvid – Koseze, del katerega je tudi najdražji predor v zgodovini Slovenije, odprl 1. julija, še isti dan zvečer pa so morali cev, ki vodi proti Gorenjski, spet zapreti. Odpadel je namreč protipožarni omet. Predor so nato še enkrat zaprli, tokrat za več dni, odstranili naj bi vsa potencialno nevarna mesta. Vendar so predor morali zapreti še dvakrat, nazadnje v začetku avgusta, ko je protipožarni omet padel na avtomobil nemškega turista. Čeprav je od dneva, ko je odpadel omet, minilo že več kot leto dni, galeriji še vedno nimata protipožarne zaščite.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.