Slovenija

Del Pontejeva danes v Sloveniji

Ljubljana, 04. 04. 2000 22.10 1 min branja 0

image (28)

Na svojem prvem uradnem obisku Slovenije se je danes mudila Carla del Ponte. Po srečanjih z Ruplom, Marušičem, Cerarjevo in Drnovškom je glavna tožilka mednarodnega sodišča za vojne zločine v nekdanji Jugoslaviji sodelovanje naših državnih ustanov s haaškim sodiščem pohvalila.

Minister Rupel je v pogovoru z del Pontejevo izpostavil stališče Slovenije, da morajo biti vsi, ki so zagrešili vojne zločine na območju nekdanje SFRJ, privedeni pred haaško sodišče, in da jurisdikcija sodišča ne more biti predmet ugovorov s strani držav. Minister Rupel je dal Pontejevi tudi obljubil, da bo Slovenija preučila možnosti za napotitev slovenskih strokovnjakov sodne medicine na Kosovo, kjer bi v okviru haaškega sodišča pomagali pri odkrivanju zločinov.

Del Pontejeva se je danes srečala tudi z ministrom za pravosodje Tomažem Marušičem, generalno državno tožilko Zdenko Cerar in z viceguvernerjem Banke Slovenija Janezom Košakom. Po novinarski konferenci jo bo sprejel tudi premier Janez Drnovšek, nato pa bo odpotovala v Zagreb.

  • katalog
  • Set orodij
  • Električni prekopalnik
  • Vrtna hiška
  • Akustični panel
  • Drsna vrata
  • Kopalniško pohištvo
  • Visokotlačni čistilnik
  • Robotska kosilnica
  • Regal
  • bauhaus - lestev
  • akumulatorske  škarje
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1534