Zaenkrat še vedno ostajajo štirje kršitelji, pri katerih so so potrditveni testi kazali na prisotnost prepovedanega antibiotika kloramfenikol v mleku.
Potem, ko je na VURS letela vrsta očitkov, da so ob pojavu kloramfenikola v mleku odreagirali prepozno in da so zamudili čas, ko bi policija morda še lahko našla dokaze pri kršiteljih, bodo zdaj predstavniki VURS-a, policije in tožilstva pregledali celoten postopek po izbruhu mlečne afere.
Generalna državna tožilka Zdenka Cerar je povedala, da so se tega interdisciplinarnega sestanka udeležili predstojniki okrožnih tožilstev, predstojniki policijskih uprav, predstojnik VURS-a s svojimi sodelavci in predstavniki generalne policijske uprave. Po njenih besedah so se želeli seznaniti z dejansko in pravno situacijo na področju "mlečne afere".

»Dogovorili smo se, da bo izdelano pisno poročilo, sestali pa smo se zato, da bi cela Slovenija enotno in enako reagirala na enake pojave,« je po srečanju povedala Cerarjeva. Predstavniki VURS-a, policije in tožilstva prav tako obljubljajo, da bodo na podlagi izsledkov lahko izločili tiste primere, ki sodijo v kazensko obravnavo. »Če bi se ugotovilo, da je potrebno obravnavati določena dejanja kot kazniva dejanja ali kot kakšna druga dejanja v nasprotju z zakonom, pa bodo v akcijo stopili operativci, ki bodo morali te okoliščine razjasnit,« pojasnjuje Cerarjeva.
Kaže, da se je v vsem tem času mlečna afera končno pomaknila korak naprej, zdaj sta se vmešala še tožilstvo in policija. Vlada pa ob tem, da se v državi pojavlja vrsto vprašanj, na katere do danes še ni odgovorov, na današnji seji o mleku sploh ni razpravljala.
Še vedno tako ostajajo odprta vprašanja, kako zahtevo kmetov po odstopu direktorja VURS-a Zorana Kovača komentira kmetijski minister Franc But, kdaj bodo kmetje dobili odločbe, kako bo sploh potekalo tretje testiranje vzorcev mleka in kakšni so izsledki kriminalistov, ki so se v afero vmešali precej pozno.