Predsednik vlade Anton Rop se je najprej sestal s predstavniki industrijskih sindikatov, nato pa za zaprtimi vrati še s predstavniki delodajalcev in predstavniki Gospodarske zbornice Slovenije (GZS). Vseh sedem industrijskih sindikatov je bilo z odzivom predsednika vlade zadovoljnih. "Predsednik vlade razume zadevo, kar za delodajalce seveda ne velja, in je pripravljen vložiti napore v to, da delodajalce prepriča o potrebnosti pogajanj na ravni dejavnosti," je po srečanju dejal Drago Gajzer iz sindikata kovinske in elektroindustrije.
Delodajalci so na vladni predlog pristali in kot je dejal premier Rop, je dogovor dober. "Mi smo predstavili vladno idejo, idejo, da se uresniči socialni sporazum v celoti, da se v delu socialni sporazum uresniči na osnovi dogovora o politiki plač, torej z enotnim dvigom plač pet tisoč tolarjev, v drugem delu, do tistega, kar je v socialnem sporazumu, pa nemudoma in takoj s kolektivnimi pogodbami dejavnosti," pravi Rop.
Podpredsednik GZS Miro Sotler je dejal, da je predlog sprejemljiv za GZS in kot še dodaja, naj bo to vgrajeno tudi v bodoči dogovor o politiki plač za naslednji dve leti. Predsednik GZS Jožko Čuk pa pravi, da pogajanja tečejo in da bo tudi do junija vse normalno potekalo. "Mi smo vse skozi kreatorji in pobudniki, da pogajanja potekajo in to na vseh nivojih," še dodaja Čuk.
Poleg višjih plač za vse zaposlene pa sindikati zahtevajo tudi nove panožne kolektivne pogodbe. "Če ob vseh teh velikih besedah in sestankih ne bo premika naprej, če ne bo takojšen premik za pogajalskimi mizami naših sindikatov dejavnosti in relativno hitro nekega rezultata, bo to nedvoumno signal, da nekateri mislijo le pridobiti čas in nič narediti," pravi Dušan Semolič, predsednik Zveze svobodnih sindikatov Slovenije. Torej, če ne bodo vse zahteve kmalu tudi zares podpisane, sindikati grozijo z nadaljevanjem stavkovnega vala. Naslednja pogajanja bodo 10. marca.