Slovenija

Demšar prihodnji teden na konferenci transatlantskega foruma WEU

Ljubljana, 28. 02. 1999 08.49 1 min branja 0

image (28)

Obrambni minister Franci Demšar se bo 1. in 2. marca v Washingtonu udeležil konference Transatlantskega foruma Zahodnoevropske unije (WEU), so sporočili iz obrambnega ministrstva.

Namen omenjenega foruma, v katerem sodeluje 28 držav članic WEU, je krepitev transatlantskih, varnostno političnih integracij. Njegova vloga je tudi v pojasnjevanju vloge evropske varnostne in obrambne indentitete čezatlantskim partnerjem.

Slovenija je v WEU pridružena partnerica. Minister Demšar se bo v okviru obiska predvidoma srečal tudi z visokimi predstavniki Pentagona in sveta za nacionalno varnost ZDA.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763