Slovenija

Dierckxsens spet na cestah

Pariz, 09. 05. 2000 20.29 1 min branja 0

image (28)

Belgijski kolesar Ludo Dierckxsens se po daljšem premoru, ki je bil posledica kazni zaradi uživanja nedovoljenih poživil, spet vrača na ceste. Njegova ekipa Lampre ga je prijavila za dirko Po Italiji, ki se bo začela v soboto v Rimu.

Belgijskemu cestnemu prvaku se kazen sicer izteče šele 17. maja, a mu je Mednarodna kolesarska zveze (UCI) pogledala skozi prste in mu nastop dovolila nekaj dni pred iztekom kazni.

Pri Dierckxsensu so sledove uživanja kortokiodov dokazali 15. julija po etapni zmagi na dirki Po Franciji (St. Etiene). Kolesar se je po omenjenem primeru izgovarjal, da je jemal zdravila proti bolečinam v kolenu, kar pa mu ni dosti pomagalo.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763