Kot so sporočili iz Društva SOS telefon za ženske in otroke - žrtve nasilja, ki že tretje leto zapored aktivno sodeluje pri pripravi in izvedbi kampanje, je osnovni namen akcije opozarjati najširšo javnost na dejansko razširjenost nasilja nad ženskami, njegove različne pojavne oblike, načine poročanja o tovrstnem nasilju ter na potrebne zakonodajne spremembe. Poleg tega želijo z akcijo opozarjati na predsodke, ki problem največkrat spremljajo, pa tudi na potrebne spremembe pri delu s tistimi, ki doživljajo nasilje, in tistimi, ki ga povzročajo.
V organizacijskem odboru kampanje sta poleg že omenjenega Društva SOS telefon še Društvo za nenasilno komunikacijo in Mladinski center PINA.
"V prihodnjih dneh bodo ženske skupine političnih strank, skupaj z nevladnimi organizacijami in ostalimi zainteresiranimi institucijami po vsej Sloveniji organizirale podobne aktivnosti. Naš namen je, da vzpodbudimo slovensko javnost, da spoznajo, da to ni problem posameznic, ampak da je to izredno širok in naš skupen problem," je o namenu akcije za 24 ur povedala Angela Murko Pleša, članica Ženskega foruma Združene liste.
Poslanke in poslanci za enake možnosti pri volitvah
Več kot 60 poslancev in poslank iz vseh poslanskih skupin je podpisalo predlog za spremembo 44. člena ustave, s katerim želijo postaviti temelje za enake možnosti moških in žensk pri kandidiranju za volitve. Kot je povedala poslanka ZLSD Majda Potrata, bi omenjenemu členu dodali drugi odstavek, po katerem lahko "zakon določi ukrepe za spodbujanje enakih možnosti kandidiranja moških in žensk pri kandidiranju na volitvah v državne organe in organe lokalnih oblasti".