Olimpijci so letos kar zadovoljni z izgledom, pravijo, da so oblačila lepša, kot pred štirimi leti v Naganu. Kdo določa izgled reprezentance?
Zadnja štiri leta sodelujemo s stilistko Jožico Brodarič, ki je nekakšna strokovna svetovalka. Seveda je treba upoštevati, da bodo oblačila in ostala oprema funkcionalna, primerna za športnika.
In prepoznavna?
Seveda, spomnite se kolekcije z OI v Sydneyu, kjer smo z modro-zeleno kombinacijo navdušili mnoge. Opazil sem, da Nogometna zveza za svetovno prvenstvo sledi temu trendu. Tudi na tak način si lahko prepoznaven.
Koliko stane takšna oprema?
Ker gre za dve kolekciji, Murino svečano ter Elanovo kolekcijo za prosti čas, približno 300.000 sit na športnika. Za poletne igre, ko moramo zagotoviti še specialno opremo(dresi, športne copate, itd...) pa stane bistveno več, okrog 500.000 sit..
Kakšne bonitete so uživali športniki, kandidati za nastop na olimpijskih igrah?
Tisti, ki so bili imenovani na začetku , smo jim sofinancirali priprave in sicer po naših kriterijih 2krat 40 dni priprav na leto, kar je približno 1 milijon tolarjev na športnika.
Kaj pa tisti, ki zaradi kakršihkoli razlogov na koncu ne gredo na igre, morajo vračati denar?
Ne, ni jim treba.
Zakaj ste se odločili, da ne bodo vsi športniki v olimpijski vasi, kjer je bivanje zastonj?
To ni samo naša odločitev, tudi druge reprezentance, tiste, ki računajo na dobre rezultate so se odločile tako. Prizorišča so oddaljena od olimpijske vasi, zato smo prisluhnili športnikom in jim pomagali. Seveda je to ogromen strošek, 25 odstotkov celotnega proračuna projekta Salt Lake City:
Ki znaša?
200 milijonov tolarjev ali okrog 900.000 EUR.