Slovenija

Dražji zemeljski plin iz transportnega omrežja

Ljubljana, 20. 05. 2000 09.02 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Zemeljski plin iz transportnega omrežja je v skladu s sklepom vlade, ki opravlja tekoče posle, od danes za tri odstotke dražji, tako da je za kubični meter potrebno odšteti 30,08 tolarja oziroma 0,88 tolarja več kot prej (k ceni je potrebno prišteti še davek na dodano vrednost). Podražitev velja za industrijske porabnike in distribucijska podjetja tega energenta, vsaj za zdaj pa ne tudi za gospodinjstva.

To je letos tretje povečanje prodajne cene zemeljskega plina iz transportnega omrežja: 8. januarja se je podražil za 9,4 odstotka na 27,24 tolarja za kubični meter, 26. februarja pa za 7,2 odstotka na 29,2 tolarja za kubični meter.

Zadnja podražitev plina na rast indeksa cen življenjskih potrebščin ne bo imela neposrednega vpliva, so pojasnili v ministrstvu za ekonomske odnose in razvoj.

  • Komplet za igrivo učenje
  • Šolski koledar
  • Šolski nahrbtnik
  • Beležka s puhastim videzom / Svinčnik s čopki
  • Šolska peresnica
  • Šolska torba
  • Namizna svetilka
  • Pisala z gelom
  • Vodene barvice
  • Zvezek A4
  • Otroška budilka
  • Izbor čopičev
  • Peresnica
  • Otroški nahrbtnik
  • Šestilo / komplet za geometrijo