Miloševićeva provokativna vprašanja so bila po mnenju Drnovška popolnoma pričakovana.
Predsednik Drnovšek, ki je trenutno v Salzburgu na srečanju srednjeevropskih predsednikov, meni, da se sojenje Miloševiću ne tiče več Slovenije, saj je naša država to vprašanje že zaprla in šla naprej. Slovenija se sedaj ukvarja z drugimi problemi in ima druge cilje, z JV Evropo pa se ukvarja na drug način, predvsem s tem, kako regijo konsolidirati in jo pripeljati proti Evropi. Sodni proces proti Miloševiću je tako po Drnovškovih besedah nek ostanek preteklosti.
Slovenski predsednik je tudi prepričan, da Slovenci kot priče ne moremo kaj prispevati v procesu proti nekdanjemu predsedniku Srbije. Ko so se dogajali zločini na Hrvaškem, v BiH in na Kosovu, za katere je Milošević obtožen, namreč nismo več bili prisotni in o stvareh vemo samo posredno, je pojasnil Drnovšek.
Slovenci lahko tako pojasnimo, zakaj je prišlo do razpada Jugoslavije, kakšni sta bili Miloševićeva in naša politika. "O tem je bilo veliko povedanega in napisanega in sedaj se lahko kvečjemu manj spomnimo, kot smo se takrat, ko smo o tem govorili in pisali," je še povedal Drnovšek.
Rop: Kučan je pričal objektivno
Na pričanje Kučana pred haaškim sodiščem se je odzval tudi slovenski premier Anton Rop. Premier meni, da je Kučan pričal objektivno, s potrebno distanco in argumenti.
"Mislim, da je bilo pomembno, da je dal poseben poudarek na pravni državi in demokratičnosti v Sloveniji, na dejstvih in dokazih o tistih dogodkih, ki so se takrat dogajali," je poudaril predsednik vlade.
Rop je izrazil prepričanje, da je Kučan dobro predstavljal Slovenijo, kljub temu pa meni, da Kučanovo pričanje, ne bodo šteli za ključno v samem procesu proti Miloševiću.