
Premier je zagotovil, da v koaliciji obstaja politična volja za privatizacijo bank.
Postopki prodaje NLB in NKBM tečejo, vlada v tem trenutku čaka na predlog obeh privatizacijskih komisij, rezultati bodo znani v naslednjih dveh tednih. Kot je znano, naj bi pogajanja o nakupu 34-odstotnega deleža NLB z belgijsko banko KBC končala do 28. marca, komisija za privatizacijo NKBM pa naj bi kupca za nakup 65-odstotnega deleža banke izbrala do konca tega tedna. Zavezujoče ponudbe so poslali mednarodni konzorcij pod vodstvom slovenske finančne skupine Aktive Group, avstrijska Bank Austria Creditanstalt in italijanska banka Unicredito.
Telekoma zaenkrat še ne bodo privatizirali
Medtem ko država prodaja banke, pa razmere na svetovnem trgu telekomunikacij še niso primerne za privatizacijo nacionalnega operaterja Telekom Slovenije, zato bi bila uvrstitev delnic Telekoma na borzo neoptimalna rešitev, je menil premier. Telekom naj bi privatizirali, ko bodo za to na trgu primerne razmere.
V javnofinančnih načrtih ni rezerv za povišanje plač
V zvezi z zahtevami nekaterih sindikatov po zviševanju plač pa je predsednik vlade opozoril, da v javnofinančnih načrtih za leti 2002 in 2003 ni rezerv za dodatno povečanje plač. Če bi ugodili sindikatom, bi se povečal proračunski primanjkljaj, s tem pa bi se zmanjšala konkurenčnost gospodarstva. Ocenil je tudi gibanje stopnje inflacije in stopnje brezposelnosti. Za slednjo meni, da so rezultati, kljub nekaterim odstopanjem navzgor v zadnjih mesecih, še vedno relativno dobri. Drnovšek je prepričan, da bo stopnja brezposelnosti še naprej padala, k temu pa bo prispevalo tako napovedano oživljanje svetovnega gospodarstva kot tudi vladni program aktivne politike zaposlovanja in prekvalifikacije delavcev. Optimistično pa je premier razpoložen tudi glede inflacije, ki naj bi se po njegovih besedah postopoma vse bolj zniževala.