Po njegovih besedah bo slovenska politika tudi v okviru teh povezav ostala usmerjena v ta prostor, v Makedonijo in JV Evropo, saj Slovenija želi in mora ostati na tem območju pomemben akter zaradi svojih izkušenj in geografskega položaja, to pa bo v korist obeh držav kot tudi mednarodne skupnosti.
Kot je dejal predsednik, so hoteli tako makedonskim gospodarstvenikom kot politikom sporočiti, da se Makedoniji, če bo nadaljevala z modelom etničnega sožitja, ki je bil vzpostavljen z ohridskim sporazumom, in s sedanjo zmerno politiko, odpira stabilnost in evropska perspektiva, pa tudi gospodarsko sodelovanje, kar bo treba podpreti tudi z gospodarskimi vlaganji. Po njegovih besedah je bil odziv makedonske strani dober, prav tako na pripravljenost Slovenije, da jo politično in strokovno podpre v prizadevanjih za vstop v Evropsko unijo in zvezo Nato.
Predsednik Drnovšek se je na obisku s številno vladno in gospodarsko delegacijo mudil na povabilo makedonskega predsednika Borisa Trajkovskega, s katerim sta se na kratko sestala tudi danes. Predsednik je danes položil tudi venec na grob Goceta Delčeva in se srečal s predsednikom sobranja Nikolo Popovskim.
Slovenski gospodarstveniki v Makedoniji
Slovenska gospodarska delegacija, v kateri so bili pretežno predsedniki uprav 24 slovenskih podjetij, ki so v veliki meri že prisotna na makedonskem trgu, mnoga tudi kot investitorji, je pod vodstvom predsednika Gospodarske zbornice Slovenije (GZS) Jožka Čuka spremljala obisk predsednika republike Janeza Drnovška v Makedoniji. Prvi dan obiska so se udeležili poslovnega foruma, danes pa poslovne konference, katere so se z makedonske strani udeležili predstavniki okoli sto podjetij. Obisk delegacije je vsekakor vzbudil precej zanimanja med makedonsko poslovno javnostjo in ga GZS ocenjuje kot uspešnega.