Stranka se, po besedah predsednika Jože Duhovnika, pospešeno pripravlja na volitve. Kandidatna lista stranke sicer še ni končana, naj bi pa bila dopolnjena do 22. avgusta. Kot je še napovedal predsednik stranke, bodo imeli kandidate v vseh 88 volilnih okrajih, na listi pa bo tudi veliko žensk.
Zakonsko določenih podpisov za to, da stranka lahko kandidira na državnozborskih volitvah, stranka ne bo zbirala, ima pa po besedah Duhovnika že zagotovljene podpise treh poslancev, ki jih za to, da lahko neka stranka nastopi na volitvah, posredno zahteva zakon. Kateri so to poslanci, Duhovnik ni želel povedati, jih pa naj bi stranka predstavila do zakonsko določenega roka, ko je treba predložiti podpise.
'Slovenija potrebuje pravo krščansko-demokratsko stranko'
Nepovezani poslanec v DZ Janez Drobnič je na novinarski konferenci povedal, da je odločitev o vstopu v KDS sprejel včeraj. Za vstop se je odločil zato, ker meni, da Slovenija potrebuje pravo krščansko-demokratsko stranko. Ob tem je poudaril, da mu je po svoje žal, da je zapustil NSi. Vanjo je vstopil, ker je verjel v njen program in njenega predsednika. "No, pozneje sem ugotovil, da ta zgodba ni čisto takšna," je dejal.
Tudi Angelca Likovič je povedala, da je bila odločitev za izstop iz SDS po 12 letih članstva v tej stranki težka. Kot je dejala, se je za izstop odločala tri mesece, na koncu pa je ocenila, da si Slovenija resnično zasluži pravo desno stranko, ki bo zagovarjala krščanske vrednote. "Zdaj želijo biti vsi nekje na sredini, kjer teptajo drug drugega," je dejala in poudarila, da ima v sebi krščanske vrednote, kljub temu da je bila članica Zveze komunistov. V stranki si bo sicer zavzemala za družino, delo, kakovostno šolo, poštenost in malega človeka.
Na vprašanje, kako na njen izstop gledajo v SDS, je odgovorila, da sta skupaj z možem odločitev o svojem izstopu strankinemu tajništvu po elektronski pošti sporočila včeraj ob 11. uri zvečer, pisno obrazložitev o svojem odstopu pa bo naknadno poslala tudi Janezu Janši. "Kakšna bo njegova reakcija, ne vem, vendar je ne pričakujem, ker bo predsednik razumel, da je treba tudi desnici pomagati," je dejala Likovičeva, ki sicer ocenjuje, da SDS zaseda bolj sredinski prostor.
Sašo Lap pa je v KDS vstopil zato, ker ocenjuje, da je ogrožena demokracija v Sloveniji. Po njegovo namreč brez desnice ni prave demokracije, desnica v Sloveniji je pa zdesetkana. Za to, da temu ne bi bilo več tako, naj bi zdaj po njegovem mnenju poskrbela KDS. "KDS bo poskrbela, da se desni politični prostor utrdi in da končno naredimo tisto, kar pred 20 leti Demosu ni uspelo nikoli uresničiti," je dejal Lap in dodal, da namerava nova stranka nagovoriti predvsem tistega pol milijona ljudi, ki ne hodijo na volitve.
Po besedah predsednika stranke kampanja pred letošnjimi volitvami ne bo potekala po občinskih odborih, ampak po volilnih odborih in okrajih. Stranka namerava sicer na volitvah poudarjati pomen družine, domoljubja, tradicije in veselja do življenja, kar bo tudi njen slogan na predvolilnih plakatih.
KOMENTARJI (38)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.