Slovenija

Družino ob cesti napadle ose, pobegnili v drugo vozilo

Krško, 14. 06. 2026 07.19 pred 9 dnevi 1 min branja 10

Ose

Pozno zvečer so krški gasilci posredovali v nenavadni intervenciji. Družino, ki se je z vozilom ustavila ob cesti, so napadle ose, zato so se zatekli v drugo vozilo in poklicali na pomoč.

Z Uprave RS za zaščito in reševanje je razvidno, da so bili ob 21.20 obveščeni o dogodku, v katerem so živali ogrožale ljudi.

Šlo je za ose, ki so na cestnem odseku Drnovo–Križaj v občini Krško napadle družino, ki se je z vozilom ustavila ob cesti. Ta se je zaradi tega zatekla v drugo vozilo.

Gasilci Poklicne gasilske enote Krško so zavarovali kraj dogodka in preventivno opravili ogled vozila. Os do njihovega prihoda sicer ni bilo več.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI10

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Kimberley Echo
14. 06. 2026 14.00
V članku manjka podatek kaj je bil namen postanka ob cesti. Če so šli robutat češnje je lahko bil osir na drevesu. če so šli le odtočit je lahko bil osir v zemlji. Nekaj jih je moralo zmesti, da so napadle. Ta čas dneva gre h koncu in so te živalce že v osirju, ker jim vid drastično pade. Skratka, rekel bi, da so nehote naleteli na osir in zato taka reakcija os v kratkem času, ker je nastopila noč.
krohotalo
14. 06. 2026 13.33
Verjetno so kake češnje ali pa jagode rabutali, kar tako se verjetno niso ustavili ob cesti
travc
14. 06. 2026 10.56
Se niso mogli enostavno odpeljati?
bandit1
14. 06. 2026 09.12
Tisti ki ni videl divjega roja os ali pa čebel naj raje ne kometira. Videl sem že 2 x oblak divjih čebel. Resnično te popade strah. Umakneš se in počakaš da odletijo z matico naprej.
Aijn Prenn
14. 06. 2026 12.18
Ob pol desetih zvečer te ose napadejo edino, če požokaš v osir. Pa še takrat ne prav močno, ker so ponoči te živalce precej bolj počasne kot podnevi.
Ricola Swiss
14. 06. 2026 08.58
Verjetno so imeli naložen baker!
SAMO JEZNI
14. 06. 2026 08.38
Pojdite kaj v naravo, ne samo doma brskat po mobilcih in tablicah
August Landmesser
14. 06. 2026 08.22
prebivalci kerinovega grma se norčujejo iz gasilcev...Ali so se ustavili da naberejo jagode nič ne piše...
Aijn Prenn
14. 06. 2026 08.20
Tule je šlo pa za eno okvirno potegavščino, bi rekel.
105Bertone
14. 06. 2026 08.14
Šlo je za ose, ki so na cestnem odseku Drnovo – Križaj, občina Krško, ob cesti stoječo družino z vozilom napadle ose. Ose so napadle ose ob stoječi družini😄.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763