Slovenija

Država ni več delničar Petrola

Ljubljana, 28. 12. 1998 12.32 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Republika Slovenija je danes ob 10.30 prodala tudi preostalih 163.277 delnic družbe Petrol. Večja svežnja delnic sta bila prodana po ceni 27.000 tolarjev za delnico, manjši svežnji pa po ceni 26.700 tolarjev. Vrednost posla je tako znašala 4,4 milijarde tolarjev, je povedala Lucija Gregorčič, državna podsekretarka v ministrstvu za finance.

Največja kupca sta Nova Kreditna banka Maribor (NKBM) in Nova Ljubljanska banka (NLB). Prva je kupila 70.000 delnic, druga pa 47.000 delnic. Preostale delnice so bile prodane pooblaščenim investicijskim družbam, ki so nastopile z enotno ponudbo, in Savi Kranj.

''Pogajanja o prodaji so potekala vse od prodaje prejšnjih svežnjev. Vlada se je za prodajo odločila v sredo, 23. decembra, pogodbe pa so postale pravnomočne danes,'' je še povedala Gregorčičeva in obrazložila, da tokrat zaradi večje komercialnosti posla ne velja zaveza o prepovedi dveletne prodaje delnic. Za izvedbo posla sta bili pooblaščeni Mariborska borzno-posredniška hiša, ki je v popolni lasti NKBM, ter NLB.

Država je imela v največji slovenski naftni družbi po zaključenem lastninskem preoblikovanju 15,63-odstoten delež. Prvi del tega premoženja je prodala 24. novembra, skupaj s celotnim svojim deležem v družbi Istrabenz. Delnice obeh družb so tedaj kupili Slovenski odškodninski sklad, Kapitalski sklad PIZ in Zavarovalnica Triglav. Za delnico Petrola so kupci tudi tedaj odšteli 27.000 tolarjev.

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi