Časopis Delo je v ponedeljkovi izdaji povzel nekaj mesecev stare govorice o tem, da je predsednik vlade Janez Drnovšek lani in letos večkrat prespal v brunarici na Brdu pri Kranju, ki je sicer pomožni objekt protokolarnega kompleksa v lasti države. Avtor članka očita Drnovšku uporabo državnih objektov v zaseben namene. V vladi zagotavljajo, da je šlo za službeno uporabo. Očitke je zavrnil tudi vodja volilnega štaba predsednika Janeza Drnovška Gregor Golobič, ki je pojasnil, da gre za pomožni in ne protokolarni objekt na Brdu in da ga je premier uporabljal le v službene namene. Kot je Golobič dodal, je Drnovšek brunarico uporabljal »v vmesnem času med posameznimi protokolarnimi aktivnostmi in za specifične aktivnosti predsednika vlade – razgovore, ki se bolj optimalno odvijajo v takšnem okolju.«
Kot primer manipulacije z informacijami je Golobič navedel očitke zaradi zasebnega srečanja Drnovška z Dalaj Lamo prav v omenjeni brunarici. Srečanja državnikov se ločijo na uradna in neuradna oz. zasebna, ki pa niso privatna, je pojasnil Golobič. »Če bi se premier ali predsednik Kučan srečala z Dalaj Lamo privatno, potem to medijev zanesljivo ne bi zanimalo, tako kot jih je v tem primeru, ko je šlo za zasebno srečanje funkcionarjev teh držav.«
Očitki Drnovšku ne morejo več bistveno spremeniti poteka volilne kampanje in rezultata meni Vlado Miheljak s Fakultete za družbene vede. Miheljak je povedal, da se takšne afere, ki se jih sproži na koncu takšne kampanje, pogosto obrnejo proti tistemu, ki jih sproži. Drugače to deluje precej nekredibilno, če se izkaže, da se je to vedelo, a se ni problematiziralo že prej. »To je bila tema, ki bi jo lahko nasprotniki ali konkurenti Drnovška uporabili. En teden pred volitvami pa je to, po mojem mnenju, prepozno, je pojasnil Miheljak.
Kot pa je danes poročal Dnevnik, naj bi Drnovšek zasebno pogosto uporabljal tudi vilo Pršivec v Bohinju, ki je prav tako v lasti vlade, obenem pa naj bi na željo premiera njegovo pisarno na Gregorčičevi pregledal bioenergetik, račun pa naj bi plačala vlada. Generalni sekretar vlade Mirko Bandelj je za Dnevnik glede Drnovškovega bivanja v protokolarnih objektih med drugim dejal, da po njegovem mnenju zadeva ni sporna, direktor urada za preprečevanje korupcije Boštjan Penko pa, da stvar poznajo le iz medijev, za uradno stališče pa potrebujejo neposredne podatke in pravno podlago, ki ureja konkretno situacijo. Kot je še dejal Penko, bodo pravno podlago preverili ter po potrebi zaprosili za dodatne informacije, potem pa "postopali v okviru svojih pooblastil".