Slovenija

Državniki položili vence

Ljubljana, 30. 10. 2005 08.49 1 min branja 0

Janez Drnovšek polaga venec

Pred dnevom mrtvih je na ljubljanskih Žalah vence položila najvišja državna delegacija.

Janez Drnovšek polaga venec
Janez Drnovšek polaga venec
FOTO: Dare Čekeliš

Pred 1. novembrom, dnevom spomina na mrtve, so ponekod počastili spomin na umrle. Na ljubljanskih Žalah je vence položila delegacija najvišjih predstavnikov države. V delegaciji, ki je spremljala predsednika republike Janeza Drnovška, so bili še predsednik Državnega zbora France Cukjati, namestnik predsednika vlade, finančni minister Andrej Bajuk, predsednik Državnega sveta Janez Sušnik, načelnik generalštaba Slovenske vojske generalmajor Ladislav Lipič in generalni direktor policije Jože Romšek. Vence so položili pri spomeniku padlim borcem in talcem, pri spomeniku padlim v vojni za Slovenijo in pri Lipi sprave.

Državna delegacija, ki jo je vodil podpredsednik Državnega zbora Vasja Klavora, se je udeležila slovesnosti pri spomeniku odporništvu v Čedadu. V spominskem parku v bivšem italijanskem taborišču Kampor pa je venec položila delegacija pod vodstvom poslanca SNS Srečka Prijatelja. Venec je v Čedadu in Kamporju položila tudi delegacija ZZB NOB Slovenije.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763