Največ javne podpore trenutno uživa stranka Gibanje Svoboda Roberta Goloba. Če bi bile volitve to nedeljo, bi jih obkrožil vsak peti vprašani (19,8 odstotka). Z dobro odstotno točko manj sledi SDS Janeza Janše (18,6 odstotka).
Vse ostale stranke na čelu s Socialnimi demokrati (7,9 odstotka) uživajo manj kot 10-odstotno javno podporo. Sledijo Levica (5,8 odstotka), Nova Slovenija (5,5 odstotka), Lista Marjana Šarca (4,6 odstotka) in Stranka Alenke Bratušek (2,9 odstotka)
Politični eksperiment Zdravka Počivalška koalicija Povežimo Slovenijo ima nekaj manj kot triodstotno podporo (2,8 odstotka). Za njimi pa so še Pirati*, Naša Dežela Aleksandre Pivec, Slovenska nacionalna stranka, stranka Resnica ter povezani Naša prihodnost in Dobra država. DeSUS ima manj kot odstotek javne podpore.
Petina volivcev je še neopredeljenih oziroma ne bi izbralo nobene od obstoječih strank. Na Mediani so še preverjali izbiro tistih, ki se bodo verjetno odpravili na volišča. Ob tem je upoštevan interval zaupanja, kjer poleg ocene podpore posamezni stranki navedejo še najmanjši in največji domet. Golobova stranka lahko prepriča med 19,5 in 25,6 odstotka vprašanih, medtem ko Janševa SDS med 17,3 in 23,1 odstotka.
SD lahko računa na 7,3 do 11,6 odstotka podpore, Levica pa na najmanj 5,9 in največ 9,9 odstotka. Nova Slovenija dosega od 4,1 do 7,5 odstotka, Lista Marjana Šarca pa od 3,4 do 6,6 odstotka. Zgornje meje podpore SAB, Povežimo Slovenijo in Naše Dežele se gibajo okoli parlamentarnega praga. Odstotki lahko sicer še narastejo, saj rezultat še vedno upošteva delež neopredeljenih volivcev. Ti glasovi pa na volitvah ne štejejo.
*Piratska stranka je v grafiki označen kot PS.
KOMENTARJI (1999)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.