Vladni predlog za noveliranje zakona o reviziji postopkov javnega naročanja sta podprla predstavnika koalicijskih poslanskih skupin LDS in ZLSD, nasprotujejo pa mu poslanci SDS in NSi. Kot sta v imenu poslanskih skupin teh dveh opozicijskih strank poudarila Jože Tanko in Andrej Bajuk, bi morala vlada sočasno s spremembami obravnavanega zakona pripraviti tudi nujne spremembe temeljnega zakona o javnih naročilih, ki lahko daje podlage za zakonito in gospodarno ter učinkovito izvajanje javnih naročil.
Predlagane spremembe zakona o reviziji postopkov javnega naročanja so dokaj obsežne, a po zagotovilih vlade manj zahtevne in se bolj kot na sistemska vprašanja nanašajo na postopkovne izboljšave posameznih členov. Novela poleg poenostavitve postopkov javnega naročanja in bolj učinkovitega pravnega varstva ponudnikov prinaša še uskladitve s pravnim redom Evropske unije, ureja pa tudi prenos nekaterih pristojnosti z ministrstva za finance na urad za javna naročila, ki je bil ustanovljen leta 2001.
DZ se bo lotil še zakona o zagotavljanju pogojev za opravljanje funkcije predsednika republike ter zakona o prekrških. Največ časa bodo namenili splošni razpravi o vladnem predlogu zakona o zagotavljanju pogojev za opravljanje funkcije predsednika republike. Tako bodo o predlaganih rešitvah največ razpravljali opozicijski poslanci iz SDS in NSi. Ti so prepričani, da mora parlament v prvi obravnavi razpravljati o razlogih za sprejetje zakona, njegovih načelih, ciljih in poglavitnih rešitvah. Zakon naj bi namreč uredil materialne in druge razmere za delo predsednika države, pa tudi pravice predsednika republike po prenehanju njegove funkcije.
Zakon o prekrških
Nov sistemski zakon o prekrških pa naj bi po prepričanju vlade zagotovil predvsem učinkovitejšo in hitrejšo obravnavo zadev pred pristojnimi organi in večjo učinkovitost pri izterjavi denarnih kazni. Zakonski predlog med drugim predvideva specializirana sodišča za prekrške. Na nujnost reforme na tem področju so opozorili predstavniki večine poslanskih skupin, ki pa obenem poudarjajo, da je treba nekatere predlagane rešitve ponovno preučiti in doreči.