Slovenija

Evro kmalu ne bo več podcenjen?

Bonn, 30. 07. 2000 19.49 1 min branja 0

image (28)

Predsednik Nemške zvezne banke Ernst Welteke je v pogovoru za jutrišnjo izdajo bonnskega časnika Generalanzeiger izrazil pričakovanje, da evro kmalu ne bo več podcenjen. Welteke je dejal, da je evro trenutno na žalost podcenjen in dodal, da ''pozitivne možnosti za rast in napredki pri strukturni reformi v menjalnem tečaju še niso prišle popolnoma do izraza''.

Predsednik Nemške zvezne banke je izrazil optimizem, da se bo omenjeno dejstvo spričo ''zelo razveseljujočih'' obetov na področju evropskega gospodarstva v prihodnjih mesecih spremenilo. Evro in Evropska centralna banka sta z nacionalnimi emisijskimi bankami sposobna zagotoviti stabilne cene v Evropi, je še menil Welteke.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763