Kot so pojasnili organizatorji dane simulacije, naj bi si ponesrečenec v nesreči, ki je bila sicer le simulacija, poškodoval hrbtenico. Prvi so tako, kot je običajno, na kraj nesreče prispeli policisti in po hitrem ogledu poklicali reševalno vozilo. Ker je bil voznik v razbitino avtomobila močno ukleščen, so na pomoč poklicali enoto gasilcev, ki je nato s posebnimi škarjami za razrez pločevine zdravnikom omogočila dostop do ponesrečenca. Slednjega so nato z reševalnim vozilom odpeljali s kraja nesreče. Po besedah predstavnikov policije je simulirano reševanje trajalo le dobrih dvajset minut, kar pa se v praksi le redko zgodi. "Ponavadi so ponesrečenci mnogo bolj ukleščeni v vozila, reševalce ter gasilce pa mnogokrat ovirajo tudi nestrpni vozniki, ki zaradi nezgode stojijo v kolonah," so dejali in dodali, da lahko bolj kompleksno reševanje traja tudi več kot dve uri.
Simulacija v okviru prireditve
Prireditev, v okviru katere je potekala simulacija, je letos vključevala tudi bogat salon razstavljenih avtomobilov, motociklov, avtoakustike in druge dodatne opreme.
Ves čas prireditve je po besedah organizatorjev potekal tudi atraktiven program, v katerega so se lahko aktivno vključili tudi obiskovalci. Ti so lahko brezplačno preizkusili svoje dirkaške sposobnosti na karting stezi, stopnjo svojih spretnosti za volanom pa na poligonu varne vožnje, ki je deloval pod okriljem trenerja varne vožnje Braneta Küzmiča.
Na ogled so bile tudi številne dih jemajoče točke, med katerimi so akrobacije z motornimi kolesi in štirikolesniki, driftanje oziroma drsenje skozi ovinke, dirka z miniaturnimi motorji in ostalo. Navdušenci avto akustike so se pomerili v glasnosti zvoka notranje akustične opreme, potekala pa so tudi tekmovanja v lepotni predelavi vozil ter glasnosti izpuha.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.