Francozi boljši od Hrvatov, Islandci ugnali Španijo

Peking, 22. 08. 2008 13.37 |

STA, N. P.
49

Hrvaška rokometna reprezentanca je v polfinalu olimpijskega turnirja v Pekingu izgubila proti Francozom. V drugem polfinalu so Islandci premagali Španijo.

francoski rokometaši
francoski rokometaši FOTO: Reuters

Francoski rokometaši so v prvem polfinalu rokometnega turnirja vPekingu s 25:23 premagali Hrvaško in se tako uvrstili v velikifinale.

Hrvatom se tako ni uspelo še tretjič uvrstiti v finale. V trdi tekmi je imela Francija več razpoloženih igralcev, odlično se je prilagodila na hrvaško igro in se prvič v zgodovini prebila v finale olimpijskega turnirja.

Odločilna je bila predvsem končnica tekme, natančneje zadnjih sedem minut, ko so hrvaški rokometaši dosegli le en gol. Preostane jim še borba za bron.

Islandija premagala Španijo

Islandci so se po polfinalni zmagi nad Španijo s 36:30 (17:15) uvrstila v veliki finale olimpijskih iger v Pekingu, ki bo na sporedu v nedeljo.

Severnjaki so sijajno odprli tekmo v pekinški športni palači, na kateri sta pravico delila slovenska sodnika Nenad Krstič in Peter Ljubič, saj so si z bliskovitimi akcijami že po petih minutah igre priigrali pet golov prednosti. A Španci, svetovni prvaki iz leta 2005, se niso predali, z golom Demetria Lozana so jih v 16. minuti prvič ujeli (9:9), nato pa znova doživeli hladno prho, kajti šest minut kasneje so jim izbranci islandskega stratega Gudmundurja Gudmundssona znova ušli za štiri gole (13:9). Igralcem s Pirenejskega polotoka je znova uspel preobrat in izenačenje na 13:13.

Nadaljevanje je bilo povsem v znamenju islandskih rokometašev. Logi Geirsson, Olafur Stefansson, Alexander Petersson in druščina so s pametno in učinkovito igro vseskozi nadzorovali razvpite španske rokometaše, na tribuni pa se je razlegalo glasno navijanje islandskih ljubiteljev rokometa.