Organizator, Zavod RS za šolstvo, je vsebine tridnevnega simpozija osredotočil na nove metode didaktičnih poti učenja jezika in na uvajanje novih metod ocenjevanja jezikovnega znanja v šolah. Gre za to, kako materni jezik približati učencu, da ga sprejme kot nekaj dragocenega in enakovrednega, je povzela direktorica Zavoda RS za šolstvo Metka Zevnik.
Simpozija se udeležuje preko 240 delavcev vzgojno-izobraževalnih zavodov, ki bodo imeli možnost spoznati tuje pristope, kako motivirati učitelja za prehod od poučevanja k moderiranju in spodbujanju usmerjene aktivnosti učencev, ki posledično predstavlja zagotovilo posameznikove jezikovne učinkovitosti in uspešnosti. "Slovenščina je naša dolžnost, potrebno pa je ozavestiti pri učiteljih poučujočo zmogljivost in zavedanje, da jo učinkovito prenesejo v šolski sistem," je ob kurikularni prenovi, skozi katero prehaja poučevanje maternega jezika od vrtca do mature, poudaril Kmecl.
Cilji tridnevnega simpozija so medsebojno sodelovanje učitelj učenec v praksi, ki bo izpostavljen na dveh okroglih mizah, je povedala vodja predmetne skupine za slovenščino Ljudmila Ivšek. Danes popoldne bo okrogla miza o izobraževanju učitelja z naslovom Učitelj, razmišljujoči praktik. V ponedeljek pa bo potekala okrogla miza o učbenikih in učnih gradivih za slovenski jezik kot drugi jezik z naslovom Vloga učnih gradiv pri pouku materinščine. Mednarodni simpozij se bo končal v torek z evalvacijo seminarja in delavnic, ki se bodo zvrstile v naslednjih dneh.