V notranjih prostorih kopališča so uredili 25-metrski pokriti bazen z dvižnim dnom, večnamensko športno dvorano, velnes prostore s finsko, turško in infrardečo savno, prostore za sprostitev in gostinski lokal s teraso. Zunanji del pa obsega 50-metrski bazen, manjši bazen in čofotalnik, igrišče za odbojko na mivki, mizi za namizni tenis in otroško igrišče. Uredili so tudi nabrežje Ljubljanice.
Na odprtju kopališča sta v družbi trenutno najboljše slovenske plavalke in olimpijke Neže Klančar v bazen med prvimi skočila in zaplavala tudi Golob in Janković.
Golob je v govoru poudaril, da "smo Slovenci športni narod, ki si upa sanjati najvišje cilje". Po njegovi oceni Slovenija intenzivno vlaga v javno športno infrastrukturo, kar pripomore tudi k uspehom na največjih športnih tekmovanjih.
"S tem, ko gradimo javno športno infrastrukturo, omogočamo vsem generacijam, da lahko spoznavajo šport, spoznavajo lepote gibanja, spoznavajo vrednote, ki se v športu razvijajo, tudi solidarnost, timski duh in fair playa. Predvsem pa lahko naši najmlajši v javni športni infrastrukturi sanjajo o tem, da bodo nekoč tudi oni Tadeji Pogačarji, Luke Dončići, Tine Maze...," je povedal premier in dodal, da si želi, da bo športni kompleks združeval tudi različne generacije.
Koliko stane vstopnica?
Kopališče bo od ponedeljka do petka odprto med 6. in 22. uro, ob sobotah, nedeljah in praznikih pa med 9. in 22. uro. Za celodnevno vstopnico za odrasle bo med tednom treba odšteti 11 evrov, ob vikendih in praznikih pa 14 evrov. Mlajši od 26 let in upokojenci bodo za celodnevni obisk kopališča med tednom plačali devet evrov, ob vikendih in praznikih pa 12 evrov. Vstop za otroke do 2. leta starosti bo brezplačen.
Dopoldanska vstopnica (do 12. ure) za odrasle bo stala osem evrov, za mlajše in upokojence pa sedem evrov. Na voljo bodo tudi popoldanske vstopnice (po 16. uri), za katere bodo morali odrasli med tednom odšteti devet, med vikendom in ob praznikih pa 12 evrov. Za mlajše in upokojence bodo stale osem oziroma deset evrov. Za družinsko vstopnico, ki vključuje do pet oseb, bodo obiskovalci med tednom plačali 36, med vikendi pa 50 evrov.

Projekt za dobih 19 milijonov
Gre za prenovo starega kopališča Papirnice Vevče, ki so ga leta 2007 zaprli zaradi dotrajanosti. Kompleks stoji ob Papirnici Vevče in ob bregu Ljubljanice. Projekt prenove je stekel leta 2018, ko je občina od družbe Krater iz sistema poslovneža Martina Odlazka odkupila potrebna zemljišča. Nato je izvedla arhitekturni natečaj, na katerem je bila za prenovo izbrana rešitev skupine Gužič Trplan. Gradnja novega kompleksa je stekla poleti 2023.
Za izgradnjo kopališča Vevče je občina z izvajalcem VG5 podpisala pogodbo v vrednosti 19,2 milijona evrov z davkom, vse skupaj pa je zanj iz različnih virov že ali še bo prejela okoli 12 milijonov evrov državnega in evropskega sofinanciranja. Skupna vrednost celotnega projekta po pojasnilih ljubljanske občine še ni znana.
Ob kopališču so uredili dodatna parkirna mesta, dostopen bo tudi z javnim potniškim prometom. V ponedeljek bo namreč zaživela podaljšana trasa mestnega avtobusa številka 27, ki bo po novem povezovala Vevče in Polje z Letališko cesto, BTC Cityjem, centrom in Nakupovalnim središčem Rudnik.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.