Premier Robert Golob se z rekonstrukcijo vlade v tem trenutku ne misli ukvarjati, spremembe v delovanju vlade se bodo zgodile po referendumu, ki ga nameravajo vložiti v SDS: "Ko bo zakon stopil v veljavo, bomo morali imenovati ministra, pika," je zagotovil.
Medtem pa Luka Mesec trdi, da sta s premierjem že sklenila dogovor, da ministrstva za solidarno prihodnost ne bo: "S premierjem sem jaz sklenil ustni dogovor, da ministrstva za solidarno prihodnost ločenega ne bo, ampak da razširimo ministrstvo za delo." Gre za zaplet, ki meče čudno luč na morebitni referendum o zakonu o vladi.
Vlada bo morala zagovarjati dokument, ki ga namerava že takoj po odločitvi ljudske volje na referendumu očitno spremeniti. "V referendumski kampanji bomo mi seveda za to, da vsi trije zakoni preživijo referendum. Jaz podpiram reorganizacijo vlade, kakršna je v zakonu o vladi zapisana," pravi Mesec.
Z izjemo ustanovitve ministrstva za solidarno prihodnost, naloge tega bi Mesec spravil v okvir ministrstva za delo: "In da se namesto organizaciji ministrstva posvečamo politikam, ki smo jih obljubili, stanovanjem, dolgotrajni oskrbi in ekonomski demokraciji."
Da je zakon več kot zgolj ustanavljanje novih resorjev, poudarja tudi Golob: "Mogoče se je ustvaril po nepotrebnem vtis, da gre samo za tri nova ministrstva. Ta zakon je bistveno več, reorganizira celo vrsto sektorjev in jih združuje."
V SDS se medtem na prve iskre v koaliciji ne ozirajo. Kot nam je pojasnil podpredsednik stranke Aleš Hojs, se zbiranje podpisov za referendum nadaljuje. Ne zanima jih, kaj se dogaja v koaliciji, ampak nesmotrna poraba davkoplačevalskega denarja, ki bi ga z novimi resorji potrošila vlada, pravi Hojs.
KOMENTARJI (142)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.