V nadzornem svetu Telekoma, ki je razrešil predsednika uprave Petra Graška, ni članov LDS, stranka in Golobič pa nista na noben način povezana z Graškovo zamenjavo, je zagotovil predsednik sveta LDS Golobič.
Golobič je predsedniku SDS žogico vrnil z besedami, da je bil najboljši primer političnega kadrovanja imenovanje nekdanjega predsednika SLS Marjana Podobnika na mesto prvega človeka Telekoma, ki ga je leta 2000 vodil prav Janša kot predsednik vladne kadrovske komisije.
Janez Janša je po besedah Golobiča še vedno globoko prizadet, ker je sedanja koalicija na Podobnikovo mesto imenovala Graška. Z imenovanjem Podobnika je Janša v času Bajukove vlade izrazil vso aroganco, ki jo lahko nekdo na oblasti izrazi do državnega premoženja. "Prav je, da slovenski volivci in volivke vedo, kakšne namene ima Janez Janša v primeru, da bi mu volitve dale priložnost, da bi ponovno kadroval po slovenskih državnih podjetjih, in kdo so tisti strokovnjaki, ki bi jim zaupal v upravljanje tako veliko premoženje," je povedal Golobič.
Janša: Politično kadrovanje v Telekomu
Pri zadnjih zamenjavah v vrhu Telekoma gre za politično kadrovanje, ki je škodljivo za državo, vladajoča koalicija pa je s tovrstnim kadrovanjem presegla vse meje, pravi prvak SDS Janez Janša. Na današnji novinarski konferenci je posebej izpostavil razrešitev predsednika uprave Telekoma Petra Graška, pri zamenjavi katerega je bil uradni razlog oziroma povod za to potezo po njegovih besedah žaljiv.
Janša je pri tem omenil izjavo, po kateri naj bi Graška razrešili zaradi konceptualne neusklajenosti pri vodenju Telekoma in zaradi različnega pristopa do združevanja Siola in Telekoma. Ob tem je sicer poudaril, da do takšnih razrešitev in do političnega kadrovanja nasploh ne bi prihajalo, če bi vladajoča koalicija sprejela predlog koalicije Slovenija, ki je zahtevala, da bi bila ena tretjina članov nadzornih svetov v državnih podjetjih iz opozicijskih vrst.
V zvezi s političnim kadrovanjem je Janša posebej izpostavil predsednika sveta LDS Gregorja Golobiča, ki naj bi pred dnevi v prispevku v enem od slovenskih dnevnikov priznal, da je bil glavni "kadrovnik" med tranzicijo. In čeprav Golobič trenutno ne zaseda nobene uradne vladne funkcije, je še pred zamenjavo Graška (omenjeni tekst je bil namreč objavljen še pred menjavo) napovedal tudi to potezo in navedel celo ime človeka, ki naj bi ga zamenjal, je dejal Janša in dodal, da se bo očitno ta scenarij uresničil do konca.
Gregor Golobič je namreč zaposlen v podjetju, ki ima glavne posle sklenjene s hčerinskimi podjetji Telekoma, in tu se veriga sklene, pravi Janša. Vse skupaj pa naj bi kazalo na način, ki ga pri kadrovanju in zasedanju najpomembnejših funkcij uporablja koalicija, še posebej liberalna demokracija. Kajti tudi če imaš vlado, ne pomeni, da imaš v tej državi oblast, poudarja prvak SDS, saj so bistvena velika podjetja in nadzor nad njimi.
Kot je še dodal, se LDS očitno boji letošnjih parlamentarnih volitev, na katerih ne pričakuje dobrega rezultata, zato želi še pred jesenjo na pomembna mesta postaviti svoje ljudi. Ob tem je na novinarsko vprašanje komentiral še zadnji dvig podpore SDS, ki ga kažejo nekatere raziskave javnega mnenja in poudaril, da gre dvig priljubljenosti njihove stranke predvsem na račun LDS, in ne na račun NSi ter SLS, kot bi radi prikazali nekateri.