Slovenija

Goriva v torek po napovedih cenejša

Ljubljana, 10. 05. 2026 10.09 1 min branja 24

Pomanjkanje zalog goriva na Petrolu

Regulirane cene pogonskih goriv naj bi se po izračunih Financ v torek znižale. Po njihovi oceni se bo bencin pocenil za približno osem centov na okoli 1,60 evra na liter, dizelsko gorivo pa med pet do osem centov na okoli 1,67 evra na liter. Za pet do osem centov na približno 1,32 evra na liter naj bi se pocenilo tudi kurilno olje.

Pričakovanja o skorajšnjem umirjanju vojne na Bližnjem vzhodu so v minulem tednu znižala cene nafte, medtem ko evro proti dolarju ni dovolj zanihal, da bi pomembneje vplival na izračune reguliranih cen goriv, so izpostavili na Financah.

Bencinska črpalka
Bencinska črpalka
FOTO: Bobo

Po njihovih ocenah to odpira prostor za pocenitev goriv, vendar zaradi visoke nihajnosti na trgu napoved ostaja manj zanesljiva.

Trenutno je treba na servisih zunaj avtocest in hitrih cest za 95-oktanski bencin odšteti 1,683 evra, za dizelsko gorivo 1,734 evra in za kurilno olje 1,380 evra za liter. Cene veljajo do vključno ponedeljka.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI24

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

prepih
10. 05. 2026 17.07
Vsi tisti kateri znamo poslušati kaj so nam povedali bodoči voditelji NAŠE države smo slišali " vse prav vse se bo pocenilo tudi plače bodo višje" najvišja pa bo ZADOLŽITEV naše države. Vprašam VAS ali bi VI sami za finančnega svetovalca najeli nekoga kateri bi VAM iz 1€ naredil 2€ ali nekoga kateri Vam že v naprej pove da bo iz 1€ naredil 1€ minusa. Z višino zadolžitve se HVALI naša bodoča vlada. Vsi z minusom ---še ta teden se doma pohvalite da ste vse premoženje zakockali -spravili v minus tako kakor nam obljublja ta vlada.
txoxnxy
10. 05. 2026 17.01
Ko Iran prizna poraz in začne putin pisat listino o kapitolaciji , se to takoj pozna na ceni nafte .
Definbahija
10. 05. 2026 17.00
Kaj bo rekel na to strokovnak skoraj doktor Rebršek?
Pompozni
10. 05. 2026 16.39
Furlan mi je všeč, kadar cene padajo. To je vedno dobro, če ni slabo.
Kardinal v Kristusu
10. 05. 2026 16.14
Obrisi nove vlade se že kažejo in to se pozna na cenah energentov. Vidimo, kako nas je prejšnja vlada ropala s trošarinami.
Hudi časi
10. 05. 2026 18.09
Ampak vlada je še vedno stara, nova bo morda konec meseca.
Veščec
10. 05. 2026 18.58
a vi,v RKC-ju mate že novo vlado?pr nas je še vsa u povojih,pa to
Delavec_Slo
10. 05. 2026 13.33
Aja, vena paže mesec cca 95$ kaj nas fojtrajo, Logarcaže ve!!
Potouceni kramoh
10. 05. 2026 13.30
Plače in penzije gredo pa v torek gor za 6 pa do 89 % odvisno o tega a si fr delavec, penzionistav al pa javna uprava manager bankir politik odvetnik sodnik zdravnik in ostali revčeki.
Viki.
10. 05. 2026 13.10
Odkar je Tina povedala ,da ostaja z Robijem se je cena goriv takoj pocenila.
BUONcaffee
10. 05. 2026 12.48
Ne vem zakaj se je gorivo sploh podražilo???? 20% mamj goriva iz Perziskega zaliva prokazujejo kot da gorova sploh ni dovolj. Država ima zaloge plina, benzina in nafte do jeseni, v tem času se najde druge trge za teh 20%, Je pa dejstvo, da čim pride nekje neka kriza udarijo ljudi po žepu. Po domače rečeno jih oberejo.
Rafael Kramar
10. 05. 2026 11.30
Ej, samo res, cene bencina zna pa Janša imeti pod kontrolo! Sploh še ni mandatar pa Slovenija edina, ki ji cena goriv pada, kljub Ukrajini, Iranu in ostalim svetovnim žariščem. Še malo, pa bomo imeli spet po 1€, če mu seveda spet ne ukradejo mandatarstva...
Veščec
10. 05. 2026 13.33
če bo pa stevo šu u moskvo,ga bomo mel pa po 30-40centov na liter.ma ja,sanja🐖🌽,pa to
Rafael Kramar
10. 05. 2026 13.56
Po 30-40 centov ravno ne, ker je treba nekaj pa tudi v proračun pripevati od tega. Bo pa spet po 1€, tako, kot je bilo prejšnjič pod Janšo.
anatomija
10. 05. 2026 14.06
pa tudi več kot 1.6 evra je bil pod Janševo vlado v začetku 2022 dokler cene ni Golob znižal
Rafael Kramar
10. 05. 2026 14.38
Cene ni znižal Golob, ampak so jo na Janševo pobudo znižali distributerji goriv, katerim pa tvoj Golob nikdar ni nadomestil izgubljenega!
Veščec
10. 05. 2026 15.26
@Rafi,ne ga"biksat".nobena vlada v tej naši deželici,ga nebo spravla na 1€.niti levi,niti desni,niti nobeni!!kok pa bodo pol živel od te revščine,pa miljonski dobički.od enga €,sigurn ne,pa to
sherlock2
10. 05. 2026 17.49
slepček slepi takoj v dudico zagrize
Vera in Bog
10. 05. 2026 11.11
Alenka dela za najbolj ranljive v družbi. Kraljica si zasluži našo pozornost
Drugič blokiran 3 dni
10. 05. 2026 10.17
Janezov vpliv ze deluje
mario7
10. 05. 2026 10.32
jj ti bo pokradel vse kar (če) imaš.
Rafael Kramar
10. 05. 2026 10.37
Čim se je pokazalo upanje, da bi bil lahko Janša zopet mandatar, so začele cene tedensko padati.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763