Za 33-letnega Gabra Hartmana, ki so mu ob razkritju gorenjske heroinske naveze nekateri pripisovali celo vlogo vodje, je bil današnji petek 13., sicer pregovorno slab dan, zagotovo dober. "Vesel sem, da se je tako končalo. Tako sodbo sem tudi pričakoval. Upam, da mi bo kdo povrnil za te sitnosti, ki sem jih imel," je za 24ur povedal Hartman, ki se je novinarjem doslej izogibal.
Čeprav je bila tožilka Branka Zobec Hrastar iz skupine tožilcev za posebne zadeve vseskozi prepričana, da gre je dokazov za obsodilno sodbo Hartmana dovolj, in je zanj zahtevala osem let zapora, pa je sodišče ocenilo, da noben dokaz nima take teže, da bi lahko jasno zatrdili, da je bil Hartman res član združbe, ki je trgovala z mamili.
Hartman tako ni organiziral prevoza 190 kilogramov heroina, ki so ga med papriko na bolgarsko-jugoslovanski meji leta 1996 odkrili pri Marku Oselju, pač pa, tako sodišče, zgolj prevoz zelenjave.
"Dokazi tožilstva so bili vsi zgolj posredni in so sloneli na lažnih trditvah," je povedal odvetnik obtoženega Kristijan Gnilšak.
Že pred dnevi pa je tožilstvo umaknilo obtožnico v zvezi s tem primerom zoper njegovega brata Andreja, zaradi mamil sicer že obsojenega na 14 let zapora. "Tak postopek je povzročil zgolj nepotrebne stroške in preobremenjenost sodišča. Sodni zaostanki so takšni tudi zaradi takšnih postopkov kot je bil ta. Davkoplačevalcem in državi nastajajo nepotrebni stroški, najmanj milijon do 2 milijona tolarjev stroškov," je povedal Luka Zajc, zagovornik obtoženega Andreja Hartmana.
Državna tožilka Branka Zober Hrastar pa je še vedno prepričana, da stroški "nikakor niso bili nepotrebni, saj sem prepričana, da je za Gabra Hartmana dovolj dokazov za obsodilno sodbo." Pritožbo na sodbo je zato že napovedala.