Po neuradnih podatkih naj bi kriminaliste zanimale umetniške slike in osebni računalnik Borisa Šuštarja. Hišne preiskave naj bi bile povezane z novo preiskavo zaradi domnevno nezakonitega financiranja Slovenske ljudske stranke. Kriminalisti naj bi prav tako zbirali dokaze o financiranju podjetij, ki so v preteklosti prejela subvencije iz državnega proračuna v zameno za podkupnine. Podlaga za hišne preiskave na predlog kriminalistične policije je sum kaznivega dejanja zlorabe položaja ali pravic po 244. členu in v povezavi s 26. členom kazenskega zakonika. Okrožno sodišče v Ljubljani je na podlagi predloga kriminalistične policije izdalo odredbe za hišne preiskave. Preiskavo vodi Miro Vodnik, zoper katerega je Šuštar vložil eno izmed kazenskih ovadb.
Boris Šuštar je za radijske novice 24 ur dejal, da je današnja preiskava "še en udarec za pravno državo." Po njegovih trditvah je nova preiskava povezana s kazenskimi ovadbami, ki jih je podal proti policiji in generalnemu direktorju policije Marku Pogorevcu pred dobrim tednom. "Tu so spet skonstruirali nek konstrukt, v katerem naj bi si nek direktor nekega podjetja protipravno prilastil dve sliki in da naj bi se ti dve sliki nahajali pri meni."
Policija novinarjem preprečila vstop v hišo
Kriminalisti in policisti, ki so preiskovali Šuštarjevo hišo v Ilirski Bistrici, so novinarjem preprečili vstop v hišo, čeprav so jih Šuštarjevi vanjo povabili. Prepovedali so tudi snemanje, eden izmed kriminalistov pa je celo grozil s tožbo in hotel legitimirati snemalca. Ko so kriminalisti po hišni preiskavi odšli, je bil Šuštar vidno razburjen. Dejal pa je, da kriminalisti niso našli tistega, kar so iskali.
Kriminalisti so odnesli računalnik in videokasete, ki naj bi bile po Šuštarjevih besedah prazne. Pregledali so tudi vso korespondenco, ki jo je imel Šuštar s politiki - predsednikom Drnovškom, Kučanom, Bavčarjem in drugimi. "Ti dopisi nimajo nobene povezave s predmetom preiskave." Šuštar je mnenja, da gre za pritisk na višje sodišče, da bi ga obsodilo.
"Brskali so povsod, dvigovali so vzmetnice, prebrskali so vse dokumente, mislim, da tako natančne preiskave še nisem doživel," je še dejal Šuštar. Šuštar se je pritožil tudi nad domnevno nekorektnim postopkom policije, ki naj bi nanj izvajala pritisk in ga izsiljevala. "Poklicali so policijski kombi, ki je čakal, da me vsak trenutek odpeljejo, če ne bom sodeloval."
Pred enim tednom je na sojenju v zadevi Šuštar prišlo do velikega preobrata: višji državni tožilec je višjemu sodišču v Ljubljani predlagal razveljavitev sodbe sodišča prve stopnje, ki je Šuštarja obsodilo na tri leta zapora in plačilo 7 milijonov tolarjev denarne kazni. S tem se je višji tožilec pridružil zahtevi obrambe o razveljavitvi sodbe zaradi bistvenih kršitev kazenskega postopka. Odločitev o Šuštarjevi pritožbi bo višje sodišče podalo pisno.