Slovenija

Hrvaška policija pridržala požigalca

Šibenik, 19. 09. 2004 00.00 1 min branja 0

Požar so hrvaški gasilci pogasili v soboto popoldne

Preiskovalni sodnik je zoper slovenskega državljana, osumljenega za požar na otoku Prvić, odredil pridržanje.

Zoper slovenskega državljana B.P., osumljenega, da je na hrvaškem otoku Prvić v petek zvečer zanetil požar, je preiskovalni sodnik županijskega urada Šibenik izdal 48-urno pridržanje.

Požar so hrvaški gasilci pogasili v soboto popoldne
Požar so hrvaški gasilci pogasili v soboto popoldne
FOTO: Reuters

Kriminalistična preiskava je namreč pokazala, da je 32-letnik v petek nekaj pred polnočjo z izstrelitvijo signalne rakete povzročil gozdni požar v mestu Prvić Luka.

Omenjenega slovenskega državljana so v šibenski preiskovalni center privedli v soboto, 48-urno pridržanje pa se izteče v ponedeljek. V tem času se mora državni tožilec odločiti, ali bo zoper osumljenca vložil obtožni predlog zaradi kaznivega dejanja povzročanja splošne nevarnosti.

V požaru, ki so ga gasilci uspeli pogasiti v soboto popoldne, je zgorelo 3,5 hektarja borovega in gabrovega gozda, gmotna škoda pa je ocenjena na 100 tisoč kun.

  • katalog
  • Set orodij
  • Električni prekopalnik
  • Vrtna hiška
  • Akustični panel
  • Drsna vrata
  • Kopalniško pohištvo
  • Visokotlačni čistilnik
  • Robotska kosilnica
  • Regal
  • bauhaus - lestev
  • akumulatorske  škarje
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1527