
Kot poroča STA, se je med potjo domov ustavil pred ameriškim veleposlaništvom, ga nekaj minut mirno opazoval, nato pa se odpravil dalje. Med hodom mimo v bližini parkiranega policijskega vozila ga je policist z besedami kot "nisi ob pravem trenutku na pravem mestu" in "veš kakšna je politična situacija", nekajkrat odrinil in ga zbil na tla, nato pa od njega zahteval osebni dokument.
Po približno polurnem postopku, med katerim je na kraj dogodka prispelo še nekaj policistov, mu je bilo pojasnjeno, da bo zaradi kršenja javnega reda in miru ter neupoštevanja policistove odredbe zoper njega vložen predlog sodniku za prekrške. Kot je še povedal 22-letnik, mu policisti na vprašanje, s čim je kršil javni red in mir, niso znali natančno odgovoriti, zoper ravnanje policista pa bo – potem ko se bo posvetoval z odvetnikom - vložil pritožbo.
Policija ima drugačno videnje dogodka
Predstavnik za stike z javnostjo Generalne policijske uprave Miran Koren je dejal, da "je dogodek v policijskem poročilu zapisan drugače" in da bo R.Z. predlagan v sodniku za prekrške zaradi neupoštevanja zakonitega ukaza policista, ki ga je pozval, naj mu pokaže osebni dokument.
Ker omenjeni policistu osebnega dokumenta ni želel pokazati in je začel bežati, je policist uporabil "prisilno sredstvo oziroma fizično silo, da je občana zadržal", pojasnjuje Koren in dodaja, da je R.Z. po končanem postopku izjavil, da ne potrebuje zdravniške pomoči. Kot pa zatrjuje R.Z., je policist od njega osebni dokument zahteval šele potem, ko ga je že zbil na tla, sicer pa mu je tega po izročeni zahtevi tudi izročil.