Na slovenskih fakultetah in srednjih šolah potekajo informativni dnevi. Na Filozofski fakulteti (FF), ki ponuja 21 oddelkov in 47 študijskih programov, informativni dan poteka po posameznih oddelkih in programih. Kot je dejala vodja referata za dodiplomski študij FF Janja Sešek, je pri predstavitvi poudarek na vsebini in poteku študija, kakšne so možnosti kasnejše zaposlitve in podiplomskega študija. Velik del dijakov se udeleži informativnega dneva, ne da bi natančno vedeli, kaj bo njihova končna študijska izbira. Dobra predstavitev je po besedah Seškove zato toliko pomembnejša.
Ravnatelj ljubljanske Gimnazije Jožeta Plečnika Anton Grosek pa je dejal, da je informativni dan, ko gimnazija odpre vrata učencem, njihovim staršem in tudi javnosti, namenjen predstavitvi življenja in dela šole, projektov, ki jih izvajajo v dobro dijakov, ekskurzij in drugih obšolskih dejavnosti.
Zgolj odhod na informativni dan ni dovolj
Študentska organizacija Slovenije (ŠOS) je ob tem dijake pozvala, da pridobijo čim več informacij o želenem študiju in predvsem po različnih virih. Določeni predstavljeni "podatki", ki jih v ta namen pripravijo zavodi, so po mnenju ŠOS velikokrat pomanjkljivi ali celo zavajajoči.
Številni dijaki informativne dneve obiskujejo zunaj svojega domačega kraja. Tako je študentska organizacija ljubljanske univerze tudi letos izdala brošuro Info dnevi 2013, v kateri so koristne informacije o fakultetah, vozni redi avtobusov in vlakov ter kontaktne številke.
Tudi v Mariboru in na Obali so poskrbeli, da bodo dijaki hitreje in zanesljivo prišli do potrebnih informacij o študiju, prav tako pa jih bodo predstavniki študentskih organizacij usmerjali pri iskanju želenih fakultet. Primorska univerza je za dijake iz oddaljenih krajev tudi letos organizirala brezplačen avtobusni prevoz.
Slovenske železnice so zaradi pričakovane gneče poskrbele za dodatne vagone.
KOMENTARJI (98)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.