Danes pri nas uporablja medmrežje nekaj manj kot tretjina vseh Slovencev, kar 20% uporabnikov pa po spletu brska redno.
Kot začetek interneta večina računalniških zgodovinarjev šteje projekt DARPA, ki ga je v Združenih državah Amerike konec 60-ih let ustanovila ameriška vlada. Medmrežje je svoj razcvet doživelo šele čez dvajset let. S svetovnim spletom in elektronsko pošto se je v osemdesetih razširil med ljudi, tudi v Sloveniji.
Slovenci predvsem radi pišemo elektronsko pošto in brskamo po spletu. Tam iščemo podatke, računalniške programe pa tudi beremo novice. Še vedno pa ne uporabljamo ostalih možnosti spleta. Zato ne poslušamo spletnega radia, ne poslušamo glasbe s spleta, še vedno pa je v povojih tudi poslovanje preko interneta.
Kljub vsem prednostim ima splet tudi svoje slabosti. Postal je tudi oglasna deska nasilnežev, rasistov, spolnih iztirjencev in pedofilov. Najpogostejše ključne besede na spletu so tako seks, sovraštvo, erotika in pornografija.
Kljub širini spleta, domnevajo, da je sedaj v medmrežju več kot 6 milijard spletnih strani, vizionarji pa trdijo, da je internet danes še vedno v povojih.
Domnevajo celo, da bo do leta 2005 v spletu kar 25-krat več vsebine, dostopna pa bo po več kot 1000-krat hitrejših povezavah.