Slovenija

Išče se predsednik sodišča

Ljubljana, 26. 11. 2003 00.00 1 min branja 0

Tadeja Zima je odstopila, ker so njeni predlogi za izboljšanje razmer v sodstvu naleteli na gluha ušesa

Sodni svet mora zaradi pomote pri objavi v uradnem listu ponoviti poziv kandidatom za predsednika okrajnega sodišča v Ljubljani.

Tadeja Zima je odstopila, ker so njeni predlogi za izboljšanje razmer v sodstvu naleteli na gluha ušesa
Tadeja Zima je odstopila, ker so njeni predlogi za izboljšanje razmer v sodstvu naleteli na gluha ušesa
FOTO: POP TV

Na prvi poziv za vložitev kandidatur se konec septembra ni prijavil nihče. Pri drugem pozivu pa se je zapletlo pri objavi v uradnem listu, saj poziv po pomoti ni bil objavljen na običajnem mestu v uradnem listu, ampak med uradnimi objavami, je pojasnil sekretar sodnega sveta Bojan Breznik.

Funkcijo začasnega predsednika okrajnega sodišča tako še vedno opravlja Marjan Pogačnik. Ta je sicer podpredsednik ljubljanskega okrožnega sodišča in tudi vodja kazenskega oddelka na istem sodišču.

Kot je znano, je nekdanja predsednica sodišča Tadeja Zima s položaja odstopila konec junija, ker ni dobila odgovora ne od vrhovnega sodišča ne od ministrstva za pravosodje, pa tudi ne od ljubljanskega višjega sodišča in sodnega sveta na njen program za odpravo zaostankov na sodišču. Na njen predlog se je odzvalo le ljubljansko okrožno sodišče. V programu je Zima navedla pobude in predloge za izboljšanje dela sodišča, ki bi jih to izvedlo skupaj z ljubljanskim okrožnim sodiščem, ljubljanskim višjim sodiščem, vrhovnim sodiščem, sodni svetom in ministrstvom za pravosodje.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425