JE CUKJATI KRSIL ZAKON o volitvah predsednika republike (UL st. 39/1992 7.8.1992) in sicer 5. clen, saj je razpisal volitve prezgodaj pred potekom mandata sedanjega predsednika (po zakonu najvec 135 dni, dr. Drnovsek je zaprisegel 22.12, torej vec kot dva tedna izven zakonskih dolocil), izvedba volitev pa je nacrtovana po zakonsko dolocenem casu od razpisa (v zakonu od 60 do najvec 90 dni od razpisa, letos 91 oz 92 dni, odvisno, katere datume pristejemo zraven). Bi volitve zaradi nepravilnosti lahko razveljavili? Bi Cukjati lahko bil delezen sankcij? Kaksno sporocilo o verodostojnosti zakonodajne oblasti to posilja drzavljanom?
Cukjati je tako ali navlečen nečesa ali pa resnično brez jajc, da bi enkrat nekaj naredil ali se nekaj odločil. Njemu je vse ok, nikoli ni problema itd. Takih ne rabimo.
Če bi verjeli opoziciji in njenim para, kvazi civilno družbenim podpornikom, je Slovenija propadla. Zdravstvo se je sesulo, ljudje so obubožali, v državi vlada kaos, kriminal je požrl pravni red in na sploh vlada kaos. No, realnost pa je drugačna. Očitno so nekateri najbolj srečni, če so nesrečni.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.