Obisk Janeza Drnovška v Podgorici lahko pripomore k premostitvi nekaterih sporazumov, ki so nastali zaradi osebnih stališč predsednika Slovenije, je prepričan predsednik Srbije in Črne gore Svetozar Marović. Dodal je, da je "v tem trenutku zelo pomembno, da si kot prijatelji v regiji pomagamo, vendar ne tako, da bi se razvrščali ali bili zagovornik samo ene rešitve".
Prosrbska opozicija v Črni gori sicer ob ponedeljkovem obisku slovenskega predsednika v Podgorici napoveduje demonstracije, ker se ne strinja z njegovimi izjavami o neodvisnosti Kosova. Drnovšek pa je za 24ur pojasnil, da bo glavna tema pogovorov prihodnost Črne gore in ne Kosova.
Črna gora je namreč za slovenska podjetja pomemben gospodarski partner, poleg tega se približuje za marec napovedan referendum o njeni neodvisnosti. In predvsem o referendumu in s tem povezanimi odprtimi vprašanji, denimo, opozicijskemu nasprotovanju referendumu in kriterijih za njegovo izvedbo, naj bi tekli pogovori z gostiteljem - črnogorskim predsednikom Filipom Vujanovićem.
Dialog Beograda in Prištine na začetku 2006
Posebni odposlanec Združenih narodov za pogajanja o prihodnjem statusu Kosova Martti Ahtisaari je izpostavil, da je ena od njegovih nalog vzpodbuditi in omogočiti neposredne pogovore Beograda in Prištine ter da je realno pričakovati, da bo do prvega srečanja obeh strani prišlo v začetku leta 2006. Do takrat bo popolnoma pripravljen tudi sedež njegove misije na Dunaju, v katerem bodo "častniki za zvezo" z ZDA, Rusijo, Evropsko unijo in zvezo Nato, je še pojasnil Ahtisaari.
Ob tem je še enkrat opozoril na dvoje osnovnih načel, ki veljajo pri reševanju prihodnjega statusa Kosova. Kot prvo je navedel zaščito manjšin, kot drugo pa, da razdelitev Kosova ne pride v poštev. Načrta srbskega predsednika Borisa Tadića o dveh entitetah ni komentiral.