Prvi kip Melanie Trump v njeni rodni Sloveniji je bil uničen v požaru, zdaj pa je izginil njegov bronasti nadomestek, kar je sprožilo policijsko preiskavo.
Bronasti kip prve dame ZDA v naravni velikosti je bil odkrit v bližini Sevnice leta 2020:"Kraja je bila prijavljena 13. maja in policisti so takoj obiskali kraj zločina ter sprožili preiskavo," je včeraj povedala tiskovna predstavnica policije Alenka Drenik Rangus.
Po navedbah policije in ustvarjalca bronastega kipa, ameriškega konceptualnega umetnika Brada Downeyja, je bil kip odsekan pri gležnjih in odstranjen.

Downey je povedal, da je za krajo izvedel med pripravo novega projekta v Nemčiji in da ga izginotje žalosti: "Občutek imam, da je to povezano z novo izvolitvijo Donalda Trumpa, ampak kdo ve, kajne," poroča Guardian.
Izvirni kip, na katerem je bila ameriška prva dama v modri obleki in čevljih s peto, je z motorno žago iz drevesa izklesal lokalni umetnik Aleš Župevc.
Ime ameriške prve dame je bilo sicer dodeljeno številnim izdelkom v Sevnici, vključno s tortami in čokolado.
KOMENTARJI (126)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.