Direktorica Televizije Slovenija Ksenija Horvat je ob tem tudi napovedala, da če EBU ne bo sprejel konkretnih korakov in se do vprašanj opredelil, bo TV Slovenija razmislila o svojem sodelovanju na prihodnjih dogodkih Evrovizije. Dopis je zaključila z besedami, da na Televiziji Slovenija upajo, da prejmejo "resen in vsebinski odziv ter na obnovitev zaupanja v transparentnost, odgovornost in vrednote, katerim je EBU zavezan", je objavljeno na spletni strani TV Slovenija, ki je posebej namenjena Evroviziji.
Potem ko sta tudi belgijska in španska radiotelevizija EBU pozvali k transparentnosti letošnjega glasovanja na Evroviziji, katerega trenutna metoda po njuno ni več apolitična in povezovalna ter s tem primerna, je svoje pomisleke izrazila tudi Televizija Slovenija, je objavljeno na spletni strani TV Slovenija.

"Kot direktorica Televizije Slovenija se ponovno obračam na vas z resnimi in vse večjimi pomisleki glede nadaljnjega sodelovanja Izraela na dogodkih EBU, zlasti na izboru za Pesem Evrovizije," je v dopisu, ki ga je vodstvo TV Slovenija poslalo članom izvršnega odbora EBU, zapisala direktorica TV Slovenija. Kot je dodala, se je s tem vprašanjem nanje obrnila že lani, ko je navedla številne pomisleke – ti so se od takrat po njenem mnenju le še okrepili.
"Žal odziv, ki smo ga prejeli, ni vseboval prepričljivih ali konkretnih pojasnil, prav tako se v njem ni odražala nujnost in resnost zadeve, ki jo naslavljamo. V tem času so se humanitarne razmere v Gazi in na zasedenih palestinskih ozemljih še poslabšale, zaskrbljenost javnosti - tako v Sloveniji kot po vsej Evropi - pa se je občutno povečala," je še zapisala Horvatova, ki je ob tem omenila tudi letošnje rezultate telefonskega glasovanja na Evroviziji. Ti naj bi namreč po njenih besedah "še dodatno podkrepili nezaupanje javnosti".
"Številni gledalci v Sloveniji in drugod so izrazili resne dvome o verodostojnosti in transparentnosti glasovanja, zlasti v političnem kontekstu, ki je obdajal tekmovanje. Občutek, da bi lahko politični interesi vplivali na odločitve o sodelovanju ali na končne rezultate glasovanja, je omajal zaupanje javnosti v nepristranskost EBU," je poudarila direktorica TV Slovenija, ki je napovedala, da bodo v prihodnjih dneh EBU zastavili konkretna vprašanja glede preglednosti glasovanja.
"Zlasti nas zanima primerjava telefonskih glasov z glasovi prek spleta, saj menimo, da je to bistvenega pomena za ponovno vzpostavitev zaupanja v integriteto glasovalnega procesa. Kot javni mediji smo dolžni svojemu občinstvu zagotoviti točne in preverljive informacije," je zapisala in dodala, da ne razumejo, zakaj je okoli teh postopkov takšna skrivnostnost.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.