Po mnenju urednika knjige Aleksandra Zorna je knjiga povsem drugačna od prejšnjih Petanovih knjig in je ''neznansko žalostna''. Posega v obdobje, ko so revolucija, fronta in vojska oblikovale usodo ljudem in ko je vse, kar je bilo lepega in nežnega, neusmiljeno povozilo kolesje usode. Zorn ocenjuje, da je to zgodba o upu in obupu, ki jo avtor pripelje do današnjih dni, ko se nam ponovno dogajajo velike družbene spremembe, ki s seboj prinašajo svoje paradokse.
Žarko Petan, za katerega Zorn meni, da je eden najbolj vsestranskih slovenskih avtorjev, je povedal, da se mu je knjiga zdela potrebna in nujna in da ni žalostna, kot je dejal Zorn. Avtorju se je zdelo potrebno, da o nekem času, v katerem je živel, napiše knjigo.
Kratek roman Hoja za očetom je pred dvema mesecema na Dunaju že izšel v nemškem jeziku pod naslovom Čez rob sveta. Po njem v Mali drami Slovenskega narodnega gledališča od marca uprizarjajo monodramo z naslovom Hoja za očetom, ki sta jo za oder priredila Žarko Petan in Darja Dominkuš, pripoveduje pa jo dramski igralec Brane Grubar.