Pomurje je po besedah predsednika vlade Janeza Janše tudi statistično najmanj razvita regija v Sloveniji. Zato so po njegovih besedah prišli v Pomurje na začetku mandata, dogovori, sprejeti v sodelovanju s pomurskimi lokalnimi oblastmi, pa bodo lahko preverljivi ob koncu mandata te vlade.
Sicer pa razvitost Pomurja znaša 70 odstotkov slovenskega povprečja in v naslednjih štirih letih je treba ta razkorak zmanjšati, zato bo več pozornosti namenjeno tej regiji, je dejal premier. Janša je opozoril tudi na spremembe za Pomurje, ki so nastale po vstopu Slovenije v Evropsko unijo: iz evropskih skladov je možno s čezmejnim sodelovanjem s članicami EU črpati posebna sredstva, tako da je dejstvo, da je Pomurje obmejna regija, postalo sedaj prednost. "Naš cilj je, da se tako organiziramo, da bomo to prednost izkoristili," pravi Janša. Vsega tega ni možno doseči le z državne strani, ampak je potrebno sodelovanje tudi na lokalnem nivoju, opozarja predsednik vlade.
Janša tudi pri Romih
Predsednik vlade se je srečal tudi s predstavniki Zveze Romov Slovenije, s katerimi so se pogovarjali o elementih za pripravo zakona o Romih. V omenjeni zvezi so pripravili predloge za zakon in na sestanku so se o njih tudi pogovorili. Ta zakon je v normativnem programu vlade za letos in naj bi ga v parlamentarno proceduro poslali jeseni. Janša upa, da bodo lahko pripravili tak predlog zakona, ki ne bo s prisilo uveljavljal nekih standardov, ampak dogovorni akt, ki bo imel zato moč.