Slovenija

'Ljubljankovič': je 20-letni primat na čelu občine prednost ali slabost?

Ljubljana, 09. 05. 2026 19.28 1 min branja 126

V Ljubljani odprli kopališče Vevče

Po ljubljanskih ulicah je odmevala tudi sedma kandidatura Zorana Jankovića za župana Ljubljane. Kako to komentirajo prebivalci, je tako dolg primat na čelu občine prednost ali slabost? Ostale stranke so medtem glede svojih kandidatov še skrivnostne. Bi kdo lahko ogrozil nov mandat Zorana Jankovića?

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI126

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

mitja123123
11. 05. 2026 08.06
Naj zmaga Jankovič, edini sposoben.
brezcasni
10. 05. 2026 21.34
Zanj bodo volili vsi s srbskimi koreninami in vsi tisti ki z njegovim načinom vodenja dobro služijo ,oziroma imajo protekcijo -glasbeniki ,umetniki ipd. Veliko je naredil to je res , a dela le za določene dele Ljubljane in vse na kredit ki pa ga plačamo vsi koristijo le eni.....Ko poslušate jezik taxistov in gostincev ,prodajalcev avtomobilov in ko pogledate komu so dodeljene top lokacije vam je jasno za koga se oblikuje mesto ......
Netajkun
10. 05. 2026 19.56
Ha ha ha, Ljubljankovič. Itak da je lahko namesto "župan Janković" tudi "žepan Ljubljankovič", že 20 let in kot kaže bo še vsaj 5-10 let, mogoče celo dosmrtni, ker v tem ful uživa in tudi milijončki pritekajo.
odpisani zasedli vlado
10. 05. 2026 17.50
Namesto,da bi se kriminalec copatar rusofil janković znašel v zaporu ga bodo seveda zaostali balkanci zopet volili,ker jih je tričetrt balkaniziralo ljubljano četrt je pa slovencev. Tako je seveda izvoljen čeprav balkance seveda pozneje za zahvalo vodi žejne preko vode,ko jim določi parkirna mesta z plačilom in jih zatira z raznimi zadevami.Hahahaha
TheJuniKorn
10. 05. 2026 17.22
Točnio, kot jih je že veliko ugotovilo, preveč se zalezejo v vse pore in nastane klientelizem, 2 mandata max!
periot22
10. 05. 2026 16.50
Če je narod tako nor ga pa naj voli!
kivzfccz
10. 05. 2026 15.56
Županski mandat največ dva krat potem pa se prične klienizem,in legalna kraja.
Bonaventura
10. 05. 2026 15.08
sem z vasi... Ljubljano svet pozna samo po dveh stvareh....kako je izginilo iz dveh državnih bank 5mrd € brez da bil kdorkoli kriv....in po picabureku....
ap100
10. 05. 2026 14.36
baje Ninica zbira 10% da bo umaknil tožbo za klevetanje
1818
10. 05. 2026 14.35
Brez Jankoviča bi Slovenija še vedno izgledala kot neka cheap vzhodno evropska država. Ker Ljubljana je pol Slovenije, mislim po obisku tujcev, raznih politikov in prepoznavnosti...
ap100
10. 05. 2026 14.38
ljubljana je ravno to. Kar je bilo narejeno je bila cheap vzodno evropska arhitektura
Arguss
10. 05. 2026 17.38
Od kje si ti ušel.
Zemljančan
10. 05. 2026 14.35
Dovolj je blo!
Ne hodimnavolitve
10. 05. 2026 14.19
Da je mami samohranilki z dvema otrokoma pogojeval službo v zameno za seks? Sprevrženo!!! Da so prisluhi zaradi neodzivnosti tožilstva zastaralni? Še bolj sprevrženo!!!!
Buča hokaido
10. 05. 2026 14.56
Si bil zraven, da točno vse veš? Zakaj je potem ona tožila kriminaliste, češ, da so jo prisilili v izjavo? Zakaj ni poiskala službe v zasebni lekarni, ki so tudi v Ljubljani?
kameni
10. 05. 2026 18.31
pa takšnih kot je katarina je na kile po javnem sektorju
Minovak
10. 05. 2026 13.36
Nobenemu Slovencu še niso odpisali toliko denarja, KI JE BIL in tudi potrjen slogan "mister 10%", ki se mu je prilepil po aferi Trigranit, ko bi morali že davno imeti (2012) železniško postajo, pa je zaradi zahteve po 10% provizije nismo še dobili. Dejstvo je, da, če ga ponovno izvolijo, se utrdimo na 1. mestu v EU po korupciji, iz žepov meščanov pa bo izpuljen zadnji cent.
Verus
10. 05. 2026 13.30
20 letni primat ja :D No, 75-letni, če že.
Tomaz Korosec
10. 05. 2026 12.59
Ljubljankovič ni 20 letni primat. Mislim da je starejši.
FORTUDO1
10. 05. 2026 12.02
Mandati županov bi morali biti omejeni na dva mandata, jaz bi sice mandat podaljšal na pet let, potem pa adijo. Z neomejenim trajanjem županovanja pač občina bolj kot ne postane "privat firma župana", kjer zaradi vez in raznih povezav predvsem pri investicijah izginja denar v privatnih žepih oseb okoli župana. Kar v veliko občinah po Sloveniji se to dogaja! Sicer nekateri komentarji občanov Lj pravijo, kaj vse je Zoki naredil z mesto, ampak ne vejo pa, kaj bi pa kdo drug naredil, če bi bil župan. To je vse v stilu Svobode, katere goreč podpornik je tudi Zoki, samo mi znamo, vsi ostali ste pa loleki! Ampak kar volite, to imate! In če lahko gledate vstran ob vseh Zokijevih aferah, ga pač imejte še naprej! Ne zavidamo vam!
PEACEMAKER
10. 05. 2026 11.02
Don jankovic...zadnjic sem ga videl kako je enega brez domca nadlegoval kje živi idk..
puspan
10. 05. 2026 10.35
Najbolj ustrezno bi bilo, da izstopi iz sanitarnih vzrokov.
Ne hodimnavolitve
10. 05. 2026 14.20
Komentar na mestu!!!!
puspan
10. 05. 2026 10.34
Za Ljubljano, kot zanj bi bilo najboljše, če iz sanitarnih vzrokov
Bonaventura
10. 05. 2026 10.31
narod ima točno tako oblast, kot si jo zasluži...+10%....
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763