Mestna občina je v sodelovanju z javnim podjetjem Vodovod-Kanalizacija pripravila informativno kampanijo, katere geslo je, da bomo jutri pili to, s čimer danes pojimo zemljo. S kampanijo želijo opozoriti zlasti ljubljanske vrtičkarje, naj po nepotrebnem ne zastrupljajo zemljo s pesticidi, saj prav pretirano gnojenje predstavlja dodaten problem za ljubljansko podtalnico.
Brigita Jamnik iz podjetja VO-KA je povedala, da so nedavne raziskave tal v Ljubljani pokazale, da je večina vrtov pregnojenih. To pomeni, da jih v večini primerov ne bi bilo treba gnojiti eno leto, pa bi bil pridelek še zmeraj isti.
Poleg intenzivnega kmetijstva in vrtičkarstva velike težave predstavlja tudi odkopavanje gramoza in divje odlaganje odpadkov. Inšpekcijski nadzor namreč ni učinkovit, tako kot ni učinkovito kaznovanje kršiteljev pri sodnikih za prekrške.
Tako se je Mestna občina po desetletju molka odločila, da bo sodelovala pri osveščanju ljudi o pomembnosti varovanja vodnih virov v Ljubljani. Vendar ima njena 9 milijonov tolarjev vredna informativna kampanja svojo lepotno napako: brošure z informacijami namreč niso dobila vsa gospodinjstva, temveč le naročniki enega od dnevnih časopisov.