Življenjska doba letal Learjet 35 A, kakršnega ima slovenska vlada, je po statistikah okoli 25 let, naše letalo je pa staro 16 let. Naslednjih devet let bi ga torej lahko brez skrbi uporabljali, seveda če bo redno in pravilno vzdrževano. "Na osnovi opravljenih pregledov in dokumentov je bilo izdano spričevalo plovnosti in zato sklepamo, da je letalo varno za letenje," pravi Srečko Janša z Uprave za civilno letalstvo.

Kot je znano, je vlada ob vseh argumentih za nakup novega letala poudarjala tudi, da je stari Learjet nevarno letalo. Danes o nevarnosti pred kamero noče govoriti nihče več. Nasprotno. Finančni minister Mramor je včeraj ob tem, da bo Slovenija novo letalo falcon 2000 EX dala v zakup, povedal tudi, da je Learjet popolnoma varno letalo. "Letalo se vzdržuje v Nemčiji, sicer pa za to letalo ni poostrenih pregledov, gre zgolj za redne preglede tako kot za vsa tovrstna letala, letalo pa je maksimalno vzdrževano," dodaja Janša.
Sicer z vladnim letalom lahko letijo le predsedniki države, vlade in parlamenta ter zunanji minister. Ura letenja z learjetom stane 1500 dolarjev za vladne predstavnike, če pa bi si ga kdo želel najeti, mora za uro odšteti 2000 ameriških dolarjev. Brez postanka to letalo lahko leti 2200 navtičnih milj, torej do Moskve, Kaira ali Lizbone. Za primerjavo novi falcon lahko leti tudi čez ocean, vendar ura letenja stane približno petkrat več - 9.000 dolarjev.
Staro vladno letalo je po zagotovilih varno in kot kaže, lahko leti še nekaj let. Vse pogosteje pa se zdaj postavlja vprašanje, čemu takšna naglica pri kupovanju novega.