Na drugem mestu je poslanec in podpredsednik SNS Sašo Peče. Jelinčič je sicer v začetku januarja napovedal, da bo nosilec liste Peče.
Peče je pojasnil, da se je predsedstvo soglasno odločilo za Jelinčiča, ker ima več mednarodnih izkušenj, Peče pa se želi bolj posvečati notranjepolitičnim temam. V stranki so tudi ocenili, da ima Jelinčič več možnosti za izvolitev. "Z gotovostjo lahko trdimo, da bomo dobili en mandat v Evropskem parlamentu," je bil optimističen podpredsednik SNS. Pečetov optimizem med drugim temelji na prepričanju, da se vsi državljani ne bodo identificirali s kandidati za evroposlance, ki bodo "samo kimali". Po Pečetovih besedah namreč Slovenija v evroparlamentu potrebuje poslance, ki bodo zastopali "izključno nacionalne interese".
Nacionalna stranka je sicer na zadnjih parlamentarnih volitvah leta 2000 prejela 4,4 odstotka glasov, kar ne bi zadostovalo za izvolitev evroposlanca. Leta 2002 je Jelinčič na predsedniških volitvah dobil 8,5 odstotka glasov, takšen rezultat pa stranki na junijskih evrovolitvah lahko prinese en mandat.
Pečetu na listi sledita sekretarka poslanske skupine SNS Barbara Žgajner Tavš in nekdanji ljubljanski mestni svetnik SNS Roman Veras, ki je zaposlen v oddelku za mednarodno sodelovanje Gospodarske zbornice Slovenije. Na petem mestu je zdravnica Milena Šterbenc, na šestem poslanka Sonja Areh Lavrič, zadnji na listi pa je poslanec Bogdan Barovič. Tako so na evrolisti vsi štirje poslanci SNS.