Slovenija

Jožica Boljte - Brus na čelu državnih tožilcev

Ljubljana, 17. 12. 1999 20.44 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Skupino državnih tožilcev za posebne zadeve bo, kot je znano, po novem vodila Jožica Boljte - Brus. Včeraj jo je na ta položaj imenovala vlada, pa čeprav je personalna komisija državnega tožilstva predlagala Antona Ribnikarja. Gre za eno bolj vročih imenovanj, ki je naletelo na različne odmeve.

Med manj zadovoljnimi z odločitvijo vlade je generalna državna tožilka Zdenka Cerar. Bolj kot ljubljansko okrožno državno tožilko Jožico Boljte - Brus je namreč Cerarjeva podpirala dosedanjega vršilca dolžnosti vodje omenjene skupine Antona Ribnikarja. ''Strokovne kadre na strokovnih mestih naj izbira stroka'' še pravi Cerarjeva. Nasprotno pa je imela Jožica Boljte - Brus na svoji strani ministra za pravosodje Marušiča. Izvolitev Brusove je zato, kot neuradno menijo nekateri, tudi njegova zmaga.

Kljub vsemu vroče imenovanje Brusove ne bi smelo vplivati na sodelovanje med generalno državno tožilko in vodjo skupine. ''Odločil sem se, da imenovanja ne bom komentiral'' je bilo vse, kar je bil danes v zvezi s tem pripravljen povedati dosedanji v.d. vodja skupine državnih tožilcev Anton Ribnikar, medtem ko je nova vodja Jožica Boljte- Brus nedosegljiva.